AMEA Zoologiya İnstitutunun əməkdaşı təkmilləşdirmə kursunda iştirak edib
AMEA Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının əməkdaşı İsmayılzadə İntizar Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində “Aqrar sahədə çalışan mütəxəssislərin bilik və bacarıqlarının artırılması” layihəsi çərçivəsində "Balıqçılıq və balıqçılıq təsərrüfatı işi" üzrə ödənişsiz təkmilləşdirmə kursunda iştirak edib.
Təlim yekunlaşdıqdan sonra universitetin rektoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor İbrahim Cəfərov kurslarda iştirak edən dinləyiciləri təbrik edərək, layihə çərçivəsində əldə etdikləri biliklərin gələcək iş fəaliyyətlərində mühüm rol oynayacağını bildirib.
İştirakçılar keçirilən dərslərin səmərəliliyi və praktiki dərslərin əhəmiyyətini vurğulayaraq, gələcəkdə də ödənişsiz təkmilləşdirmə kurslarının davam etməsi üçün fikir və təkliflərini səsləndiriblər.
Tədbirin sonunda ödənişsiz təkmilləşdirmə kurslarının iştirakçılarına müvafiq ixtisaslar üzrə sertifikatlar təqdim olunub.

The employee of the Institute of Zoology of ANAS participated in a freebie additional training
The employee of the Hydrobiology Laboratory of the Institute of Zoology of ANAS Ismayilzadeh Intizar participated in a freebie training course on "Fisheries and fisheries" at the Azerbaijan State Agrarian University within the project "Improving the knowledge and skills of specialists working in the agricultural sector."
After the training, the rector of the university, corresponding member of ANAS, Professor Ibrahim Jafarov congratulated the audience on the courses and said that the knowledge gained within the project will play an important role in further work.
Emphasizing the effectiveness of the lessons and the importance of practical lessons, the participants voiced their views and suggestions for the continuation of freebie additional courses in the future.
Finally, the participants of freebie additional training were awarded certificates in relevant specialties.