24 may 2021-ci il tarixində Zoologiya İnstitutununda “Onurğalılar zoologiyası” ixtisası üzrə təhsil alan II kurs magistrantı Vəliyeva Nigar Yolçu qızının “Abşeron Milli Parkının məməli heyvanlarının ekoloji xüsusiyyətləri” mövzusunda dissertasiyasının ilkin müdafiəsi keçirilib.
Qeyd edək ki, sözügedən tədqiqat işinin elmi rəhbəri biologiya üzrə fəlsəfə doktoru N.Ə. Həsənovdur.
Mövzu üzrə məruzə edən Nigar Vəliyeva Abşeron Milli Parkının teriofaunasının növ tərkibi, aşkar olunan növlərin ekoloji xüsusiyyətləri haqqında məlumat verib və bildirib ki, burada 7 dəstəyə aid 26 məməli növ aşkar olunub.
İclasın sonunda komissiya üzvlərinin müsbət rəyinə əsasən N.Vəliyevanın “Onurğalılar zoologiyası” ixtisası üzrə magistrlik dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin Müdafiə Şurasına müdafiə üçün təqdim olunması tövsiyə edilib.

The initial defense of the master's degree of the Institute of Zoology was held
On May 24, 2021 Institute of Zoology hosted for the initial defense of the dissertation of the sophomore master student of "Vertebrate Zoology" by Veliyeva Nigar Yolchu gizi on "Ecological features of mammals of Absheron National Park."
Noted that, the supervisor of the research was Ph.D. in Biology N.A. Hasanov.
Nigar Valiyeva informed about the species composition of the teriofauna of Absheron National Park, ecological features of the discovered species and stated that 26 mammal species belonging to 7 groups were found here.
At the end of the meeting, relied on the positive opinion of the commission members, it was recommended that N. Valiyeva's dissertation for a master's degree in "Vertebrate Zoology" be submitted to the Defense Council for defense.