10 mart 2021-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasının növbəti onlayn iclası keçirilib. Zoom platforması üzərindən onlayn formatda təşkil olunan iclası giriş sözləri ilə açan institutun direktoru vəzifəsini icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Ələddin Eyvazov gündəlikdə duran məsələlərlə şura üzvlərini yaxından tanış edib. İlk olaraq biologiya elmləri doktoru, professor Şaiq İbrahimov və biologiya elmləri doktoru, dosent Mahir Hüseynovun 70 illik yubileyi qeyd olunub. Alimlər institutda uzun illər səmərəli elmi fəaliyyətlərinə görə Fəxri fərmanlarla təltif olunublar.
Gündəlikdə duran digər məsələlər - magistr Nigar Vəliyevanın attestasiyasının nəticələri, 2021-2023-сi illər üçün elmi tədqiqat işlərinin plan-proqramı və 2021-ci ildə yerinə yetiriləcək fərdi iş planları, əməkdaşların məqalələrinin çapa təqdim edilməsi və digər təşkilati məsələlərə baxılıb, müəyyən qərarlar qəbul olunub.

Scientific Council of the Institute of Zoology has held the next online meeting
The next online meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held on March 10, 2021. Opening the online meeting on the Zoom platform, Aladdin Eyvazov, Acting Director of the institute, has acquainted the council members with the issues on the agenda. In advance, the 70th anniversary of Doctor of Biological Sciences, Professor Shaig Ibrahimov, and Doctor of Biological Sciences, Associate Professor Mahir Huseynov was celebrated. Scientists have been awarded Honorary Decrees for their fruitful scientific activities at the Institute for many years.
Other issues on the agenda - the results of the certification of master student Nigar Valiyeva, the plan of scientific research for 2021-2023, individual work plans for 2021, the submission of articles to employees, and other organizational issues were considered, certain decisions were made.