Bakı Dövlət Universiteti tələbələri Zoologiya İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər
AMEA Zoologiya İnstitutu ilə Bakı Dövlət Universiteti arasında imzalanmış əməkdaşlıq memorandumuna əsasən BDU-nun Biologiya fakültəsinin bakalavr və magistrantları Zoologiya İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Biologiya elmləri üzrə fəlsəfə doktorları Çingiz Məmmədov və Sara Əliyevanın rəhbərliyi ilə bir qrup magistrantlar Mingəçevir Elmi Təcrübə Stansiyasında istehsalat təcrübəsində iştirak ediblər. Magistrantlara stansiyanın göllərində yetişdirilən balıqların saxlanma şəraiti, balıq fərdləri üzərində elmi-praktiki işlərin yerinə yetirilməsi prosesləri izah edilib.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar ətraflı cavablandırılıb və onlarla fikir mübadiləsi aparılıb.

Students of Baku State University holds an internship at the Institute of Zoology
According to the memorandum of cooperation signed between the Institute of Zoology of ANAS and Baku State University, bachelors and master students of the Faculty of Biology of BSU are probating internship at the Institute of Zoology.
A group of master students led by Ph.D. in Biological Sciences Chingiz Mammadov and Sara Aliyeva has attended an internship at the Mingachevir Scientific Experimental Station. The master students have explained the conditions of storage of fish raised in the lakes of the station, the processes of scientific and practical work on fish individuals.
Finally, the students' questions were responded to in detail, and opinions were exchanged with them.