Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin institutları qanvermə aksiyasında iştirak ediblər
Bu günlərdə Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə şanlı Azərbaycan Ordusu tarix yazmaqda, doğma Qarabağımızı düşmən tapdağından azad etməkdədir.
AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin elmi tədqiqat müəssisələrinin kollektivləri də Silahlı Qüvvələrimizə bacardıqları dəstəyi əsirgəmirlər. Hərbi əməliyyatlar başladıqdan dərhal sonra bölməyə daxil olan müəssisələrin 350-yə yaxın əməkdaşı ordumuz üçün qan donoru olmaq arzusunu bildirib və onların siyahısı Mərkəzi Qan Bankına təqdim edilib.
29 oktyabr 2020-ci il tarixində həmin siyahı üzrə əməkdaşların qanvermə aksiyasında iştirakı gerçəkləşdirilib.

Institutes of the Department of Biological and Medical Sciences took part in the blood donation campaign
These days, the glorious Azerbaijani Army under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev is writing history and liberating our native Karabakh from the clutches of the enemy. The staffs of the scientific research institutions of the Department of Biological and Medical Sciences of ANAS do not spare their support to our Armed Forces. Immediately after the start of military operations, about 350 employees of the enterprises included in the unit expressed their desire to become blood donors for our army, and their list was submitted to the Central Blood Bank. On October 29, 2020, the employees of that list took part in the blood donation campaign.