AMEA əməkdaşları AQTA-nın tədbirində iştirak ediblər
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində (AQTA) “Baytarlıq preparatlarının heyvandarlıq sahəsində istifadəsinə dair elmi qiymətləndirmə layihəsi”nin müzakirəsinə və AQTA-da fəaliyyət göstərən Qida Təhlükəsizliyi üzrə Elmi Komitənin yeni tərkibinin seçilməsinə həsr edilən onlayn iclas keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin elmi katibi, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Afiq Məmmədov, Zoologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən, biologiya elmləri doktoru, dosent Elşad Əhmədov  Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Mehrac Abbasov “Zoom” platforması üzərindən iştirak ediblər.
İclasın yekununda Qida Təhlükəsizliyi üzrə Elmi Komitənin tərkibinə yeni üzvlər, o cümlədən biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Mehrac Abbasov daxil edililib.

Сотрудники НАНА приняли участие в мероприятии АПБА
Агентство продовольственной безопасности Азербайджанской Республики (АПБА) провело онлайн-заседание для обсуждения «Проекта научной оценки использования ветеринарных препаратов в животноводстве» и выборов нового Научного комитета по продовольственной безопасности.
На мероприятии посредством программы «Zoom» приняли участие ученый секретарь Отделения биологических и медицинских наук НАНА доктор философии по аграрным наукам, доцент Афиг Мамедов, и.о. директора Института зоологии доктор биологических наук, доцент Эльшад Ахмедов и заместитель директора по научным вопросам Института генетических ресурсов доктор философии по биологии, доцент Мехрадж Аббасов.
В заключение в состав Научного комитета по продовольственной безопасности были включены новые члены, в том числе доктор философии по биологии Мехрадж Аббасов.