Zoologiya İnstitutu əməkdaşlarının fəaliyyəti xüsusi karantin rejiminin tələblərinə uyğun bərpa olunub
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Azərbaycan Respublikası ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması ilə əlaqədar AMEA əməkdaşlarının işə davamiyyətinin tənzimlənməsi haqqında” imzaladığı, 2020-ci il 4 may tarixli sərəncamına əsasən Zoologiya İnstitutunda işçilərin fəaliyyəti qismən bərpa olunub.
Yaşı 65-dən aşağı olan, işə çıxmaları zəruri və vacib sayılan əməkdaşların sayı müəyyən edilərək işə cəlb edilən işcilər zəruri sənədlərlə təmin edilib.
Xüsusi karantin rejiminin tələblərinə uyğun olaraq institut daxilində profilaktik tədbirlər həyata keçirilib. İşə cəlb edilmiş işçilərə pandemiya və karantin şəraitinin qaydalarına ciddi riayət etmələri tövsiyyə olunub.

Деятельность сотрудников института зоологии была восстановлена ​​в соответствии с требованиями особого карантинного режима
Согласно распоряжению президента НАНА, академика Рамиза Мехтиева «О регулировании посещаемости сотрудников НАНА в связи с расширением специального карантинного режима на территории Азербайджанской Республики» от 4 мая 2020 года деятельность сотрудников в Институте зоологии была частично восстановлена.Была определена численность работников в возрасте до 65 лет, занятость которых считается необходимой и важной, и работникам были предоставлены необходимые документы.
В соответствии с требованиями особого карантинного режима в институте были приняты профилактические меры. Сотрудникам рекомендовалось строго соблюдать правила пандемии и карантинных условий.