Zoologiya İnstitutunda Mülki Müdafiə və ilk yardım mövzusunda tədbir keçirilib
28 fevral 2020-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunda 1 mart Beynəlxalq Mülki Müdafiə gününə həsr olunmuş “Mülki Müdafiə və hər bir evdə ilk yardım edən” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbiri institutun direktor vəzifəsini icra edən, b.e.d Elşad Əhmədov açaraq sözü institutun Mülki Müdafiə qərargah rəisi Eldar Bayramova verib. O, Beynəlxalq Mülki Müdafiə təşkilatının yaranması və bu təşkilatın gördüyü işlər barədə ətraflı məlumat verdikdən sonra fövqəladə hallar zamanı ilk yardım barədə plakatlar və slaydlar nümayiş etdirib.
Sonda mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb,  irad və tövsiyyələr dinlənilib.

В Институте зоологии прошло мероприятие по гражданской обороне и оказанию первой помощи
28 февраля 2020 года в Институте зоологии НАНА провели мероприятие по теме: «Гражданская оборона и скорая помощь в каждом доме».посвященное Международному дню гражданской обороны 1 марта,
Мероприятие открыл исполняющий обязанности директора института д.б.н. Эльшад Ахмедов, и предоставил слово начальнику штаба гражданской обороны института Эльдару Он  после подробного описания создания и деятельности Международной организации гражданской обороны, предоставил плакаты и слайды по оказанию первой медицинской помощи в чрезвычайных ситуациях.