AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirildi. İnstitutun direktoru Elman Yusifov gündəlikdəki məsələlər barədə Şura üzvlərini tanış etdikdən sonra sözü Vivariumun müdiri Hümbət Cəfərova verdi. Hümbət Cəfərov Vivariumda 2200 ədəd toyuğun yetişdirildiyini, onlardan 500 ədədin kəsimə hazır olduğunu bildirdi. Elmi Şura Vivarium əməkdaşlarının 1 aylıq əmək haqqı miqdarında mükafatlandırılması haqqında qərar qəbul etdi.
İclasda b.ü.e.d. Elşad Əhmədov Elmi-Tədqiqatların Təşkili və Əlaqələndirilməsi Şurası Biologiya Elmləri üzrə Problem Şurasının Zooloji seksiyasının sədri seçildi.

Today, the next meeting of the Scientific Council has been held in the Institute of Zoology, ANAS. Director of the Institute, Elman Yusifov has introduced issues on the agenda to members of the Council. He had given the word to the Chief of Vivarium, Humbat Jafarova. Humbat Jafarov has informed about growing of 2200 chickens, 500 of them are ready to cutting. Scientific Council has made a decision on awarding of Vivarium employees in the amount of 1 monthly wage.
Sc.D. in Biology Elshad Ahmadov was elected Chairman of the Scientific-Research Organization and Coordination Council on Biological Sciences, Zoological Section of the Council of the Problem at the meeting.