AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirildi. İnstitutun direktoru Elman Yusifov gündəlikdəki məsələlər barədə Şura üzvlərini tanış etdikdən sonra sözü Vivariumun müdiri Hümbət Cəfərova verdi. Hümbət Cəfərov Vivariumda 2200 ədəd toyuğun yetişdirildiyini, onlardan 500 ədədin kəsimə hazır olduğunu bildirdi. Elmi Şura Vivarium əməkdaşlarının 1 aylıq əmək haqqı miqdarında mükafatlandırılması haqqında qərar qəbul etdi.
İclasda b.ü.e.d. Elşad Əhmədov Elmi-Tədqiqatların Təşkili və Əlaqələndirilməsi Şurası Biologiya Elmləri üzrə Problem Şurasının Zooloji seksiyasının sədri seçildi.

Очередное заседание Ученого Совета
Сегодня прошло очередное заседание Ученого Совета Института ЗоологииНАНА. Директор института Эльман Юсифовознакомил членов Ученого Совета с повесткой дня.Слово для выступления было дано директору вивариума Гумбату Джафарову. Г.Джафаров отметил, что в вивариуме выращено 2200 кур, из которых 500 уже готовы к продаже. Ученый совет объявил о награждении сотрудников вивариума премией в размере месячного оклада.
На заседании д.н.п.б. Эльшад Ахмедов был избран председателем Совета организации и связей научных исследований в Зоологическом секторе Проблемного Совета по биологическим наукам.