Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları Coğrafiya İnstututunda keçirilən təlimdə iştirak ediblər
AMEA Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları - “Paleozoologiya” laboratoriyasının elmi işçisi Nigar Yusifova və “Quru onurğalıları” laboratoriyasının böyük laborantı Leyla Həsənova 09 oktyabr 2019-cu il tarixində AMEA-nın Akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda keçirilən seminar-məşğələdə iştirak ediblər. Təlim “SCAC” layihəsi üzrə Birləşmiş Millətlər Təşkilatı Ətraf Mühit GRID-Cenevrə (United Nations Environment/GRID-Geneva) və Cenevrə Universitetinin Ətraf Mühit İnstitutunun məkan məlumatları infrastrukturu, eləcə də coğrafi informasiya sistemləri üzrə aparıcı mütəxəssisi Dr. Yaniss Guigoz və Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşı Yaşar Nəsibovun iştirakı ilə keçirilib.
Seminar-məşğələ zamanı Dr. Yaniss Guigoz “Məkan məlumatları infrastrukturunun konsepsiyası” və “WebGIS” mövzularında təqdimat ilə çıxış edib. Həmçinin, seminar iştirakçıları ilə birgə PostGIS-də məlumatların saxlanması, onların GeoServer üzərindən nümayişi, veb xidmətlər üzərindən təsviri və yüklənməsi praktik olaraq icra edilib.

Сотрудники Института Зоологии приняли участие в проекте в Институте Географии
9 октября 2019 года сотрудники Института Зоологии НАНА -научный сотрудник лаборатории «Палеозоология»Нигяр Юсифова, и старший лаборант лаборатории « Наземные позвоночные» Лейла Гасанова приняли участие в семинаре, проведенный в Институте Географии Академии наук НАНА.
Проект Организации Объединенных Наций по окружающей среде (SCAC)  / GRİD(United Nations Environment/GRID-Geneva) -Женева,  был проведен с участием д-р Янисом Гигозом- ведущим экспертом  по инфраструктуре пространственных данных и системам географической информации Института Окружающей Среды Женевского Университета и  Яшаром  Насибовым - сотрудником Института Географии НАНА
Во время семинара доктор Янис Гигоз выступил с докладом о концепции инфраструктуры пространственных данных и WebGIS.
Кроме того, с участниками семинара, были практически реализованы процесс сохранения данных в PostGIS, их демонстрация через GeoServer, описание и загрузка веб -сервисов.