Ramiz Mədətovun 60 yaşı tamam olur
Mədətov Ramiz  İdris oğlu 26 sentyabr 1959-cu ildə Ermənistanın Vardenis rayonunun Şişqaya kəndində anadan olub. 1966-1976-cı illərdə həmin kəndin orta məktəbində təhsil alıb.  1976-cı ildə Bakı şəhəri 4№-li Texniki peşə məktəbinə daxil olub. 1980-1985-ci illərdə isə Azərbaycan Dövlət Universitetinin  biologiya fakultəsində təhsilini davam etdirib.
Ramiz Mədətov 1985- cil ildən  AMEA Zoologiya İnstitutunda fəaliyyət göstərir. Hal-hazırda Tətbiqi Zoologiya Mərkəzində böyük elmi işçi vəzifəsində çalışır.
Bu il biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Ramiz Mədətovun 60 yaşı tamam olur. Yubiley münasibətilə əməkdaşımızı səmimi qəlbdən təbrik edir, ona möhkəm can sağlığı, işlərində müvəffəqiyyət və yaradıcılıq uğurları arzulayırıq!

It is the 60th anniversary of Ramiz Madatov
Madatov Ramiz Idris was born on September 26, 1959 in the village of Shishkaya, Vardenis district of Armenia. He studied at the secondary school in the same village for 1966-1976. He was admitted to the Technical Vocational School No 4 in Baku in 1976. He continued his studies at the Faculty of Biology of Azerbaijan State University in 1980-1985.
Ramiz Madatov has been working at the Institute of Zoology of ANAS since 1985. He is currently a Senior Researcher at the Applied Zoology Center.
It is the 60th anniversary of doctor of biology, Ramiz Madatov. We sincerely congratulate our employee and wish him good health, success in his work and creative success on the anniversary!