Ramiz Mədətovun 60 yaşı tamam olur
Mədətov Ramiz  İdris oğlu 26 sentyabr 1959-cu ildə Ermənistanın Vardenis rayonunun Şişqaya kəndində anadan olub. 1966-1976-cı illərdə həmin kəndin orta məktəbində təhsil alıb.  1976-cı ildə Bakı şəhəri 4№-li Texniki peşə məktəbinə daxil olub. 1980-1985-ci illərdə isə Azərbaycan Dövlət Universitetinin  biologiya fakultəsində təhsilini davam etdirib.
Ramiz Mədətov 1985- cil ildən  AMEA Zoologiya İnstitutunda fəaliyyət göstərir. Hal-hazırda Tətbiqi Zoologiya Mərkəzində böyük elmi işçi vəzifəsində çalışır.
Bu il biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Ramiz Mədətovun 60 yaşı tamam olur. Yubiley münasibətilə əməkdaşımızı səmimi qəlbdən təbrik edir, ona möhkəm can sağlığı, işlərində müvəffəqiyyət və yaradıcılıq uğurları arzulayırıq!

Рамиз Мадатов отмечает 60-летие
Мадатов Рамиз Идрис оглы родился 26 сентября 1959-го года с селе Шишгая Варденисского района Армении. В 1966-1976-х годах учился в местной школе. В 1976-ом году поступил в Профессионально-техническое училище №4 города Баку. В 1980-1985-х годах получил образование на биологическом факультете Азербайджанского Государственного Университета.
С 1985-го года Рамиз Мадатов работает в Институте Зоологии НАНА. На сегодняшний день он занимает должность старшего научного сотрудника Прикладного Центра Зоологии.
В этом году Рамиз Мадатов, доктор философии по биологии отмечает 60-летие. От чистого сердца поздравляем юбиляра, желаем ему крепкого здоровья, успехов в научной и творческой деятельности.