Zoologiya İnstitutu əməkdaşları ilə "Xızı" Kənd Təsərrüfatı İstehsalat Kompleksi arasında müqavilə imzalanıb
09 iyul 2019-cu il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutu əməkdaşları ilə "Xızı" Kənd Təsərrüfatı İstehsalat Kompleksi arasında müqavilə imzalanıb. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin 14 dekabr 2018-ci il tarixli 17/5 saylı qərarına əsasən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının əməkdaşlarına bağçılıq-bostançılıq məqsədi ilə müvəqqəti istifadə üçün torpaq sahəsinin ayrılması prosesi başa çatıb. Belə ki, AMEA-nın Zoologiya İnstitutunun torpaq sahəsi almaq üçün müraciət edən və püşkatma yolu ilə seçilən işçilər ilə AMEA-nın "Xızı" Kənd Təsərrüfatı İstehsalat Kompleksi arasında müqavilə imzalanıb.

An agreement has been signed between the staff of the Institute of Zoology and "Khizi" Agricultural Production Complex
An agreement was signed between the employees of the Institute of Zoology of ANAS and "Khizi" Agricultural Production Complex on July 09, 2019. As per the decision of the Presidium of the National Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan No 17/5 dated December 14, 2018, the process of allocation of land for temporary use for horticultural and garden purposes to the employees of the National Academy of Sciences of Azerbaijan has been completed. So, an agreement was signed between the employees of the Institute of Zoology of the ANAS applying for land plot and selected by lot and the "Khizi" Agricultural Production Complex of the ANAS.