Zoologiya İnstitutu əməkdaşları ilə "Xızı" Kənd Təsərrüfatı İstehsalat Kompleksi arasında müqavilə imzalanıb
09 iyul 2019-cu il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutu əməkdaşları ilə "Xızı" Kənd Təsərrüfatı İstehsalat Kompleksi arasında müqavilə imzalanıb. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin 14 dekabr 2018-ci il tarixli 17/5 saylı qərarına əsasən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının əməkdaşlarına bağçılıq-bostançılıq məqsədi ilə müvəqqəti istifadə üçün torpaq sahəsinin ayrılması prosesi başa çatıb. Belə ki, AMEA-nın Zoologiya İnstitutunun torpaq sahəsi almaq üçün müraciət edən və püşkatma yolu ilə seçilən işçilər ilə AMEA-nın "Xızı" Kənd Təsərrüfatı İstehsalat Kompleksi arasında müqavilə imzalanıb.

Подписан договор между сотрудниками Института Зоологии и «Хызынским» Сельскохозяйственным Продовольственным комплексом.
9 июля 2019-го года был подписан договор между сотрудниками Института Зоологии и «Хызынским» Сельскохозяйственным Продовольственным комплексом. Согласно указу № 17/5 Президиума Национальной Академии Наук Азербайджана от 14 декабря 2018-го года, процесс выделения сотрудникам НАНА земельных участков во временное пользование для садово-огородных целей был завершен. Так, было подписано соглашение между сотрудниками Института Зоологии НАНА, избранными жеребьевкой, и «Хызынским» Сельскохозяйственным Продовольственным комплексом НАНА.