AMEA Zoologiya İnstitutunda doktorant və dissertantların ixtisas fənni üzrə elektron test üsulu ilə minimum imtahanları keçirilir
AMEA Zoologiya İnstitutunda 6 iyun 2016-cı il tarixindən etibarən doktorant və dissertantların “Zoologiya”, “Entomologiya” və “Parazitologiya” ixtisasları üzrə minimum imtahanları keçirilir. Öncə institutda imtahanlara hazırlıq məqsədi ilə doktorant və dissertantlara ümumi qaydalar haqqında zəruri məlumatlar verilmişdir.
Qeyd edək ki, AMEA rəhbərliyinin təşəbbüsü ilə doktorant və dissertantlar üçün ixtisas fənni üzrə minimum imtahanları bu il ilk dəfə olaraq elektron test üsulu ilə keçirilir. Bu sessiyada ümumilikdə 11 nəfər imtahan vermişdir. İmtahanlar iyunun 7-dək davam etmişdir.
18 may 2016-cı il tarixində təsdiq olunmuş komissiya üzvləri imtahanda iştirak ediblər. Həmçinin AMEA Təhsil şöbəsinin müdiri, k.ü.f.d Ömər Gülalov yoxlama qismində imtahana nəzarət edib.

Minimum e-exams are being held on specialty of post-graduates in the Institute of Zoology, ANAS
Post-graduates' minimum e-exams are holding on specialties of "Zoology", "Entomology", "Parasitology" in the Institute of Zoology, ANAS, since June 6, 2016. Firstly, necessary information on general rules have been given to post-graduates (doctoral students) in order to prepare for exams in the institute.
It should be noted, that for the first time in this year minimum exams on the subject specialty for post-graduates (doctoral students) on the initative of ANAS governance are being held by the method of electronic test. In this session, 11 people in total have been given exam. The exams have been continued till June 7.
Approved commission members have attended in the exam on 18 May 2016. Chief of the Department of Education, ANAS as an inspector examination, Ph.D in Chemistry Omar Gulalov has also contolled the exam.