BDU-nun tələbələri Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər
18-19 aprel tarixlərində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda (MBBİ) Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) 4-cü kurs tələbələri keçdikləri istehsalat təcrübəsi haqqında təqdimatlarla çıxış ediblər.
Əvvəlcə institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova ölkəmizdə elmin, təhsilin inkişafına göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. O, artıq 2-ci ildir BDU-nun tələbələrinin MBBİ-də elmi təcrübə keçdiyini və bu ənənənin keçən əsrin 70-ci illərində akademik Cəlal Əliyev tərəfindən qoyulduğunu diqqətə çatdırıb.
Sonra çıxış edən BDU-nun rektoru, fizika-riyaziyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Elçin Babayev tələbələr üçün yaradılan şəraitə görə institutun rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib.
Daha sonra MBBİ-nin Bioadaptasiya, Xloroplasların fotokimyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyası, Bitki biotexnalogiyası, Genomun quruluşu və ekspressiyası laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələr təqdimatlarla çıxış edib, onlara ünvanlanan sualları cavablandırıblar.

Студенты БГУ проходят практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий
18-19 апреля студенты четвертого курса Бакинского государственного университета (БГУ) выступили с презентациями о практики, проеденной ими в Институте молекулярной биологии и биотехнологий НАНА.
Выступив директор института, академик Ирада Гусейнова рассказала о заботе и внимании, уделяемом развитию науки и образования в нашей стране. Она отметила, что уже второй год студенты БГУ проходят научную стажировку в институте и эту традицию ввел академик Джалал Алиев в 70-х годах прошлого века.
В свою очередь ректор Бакинского государственного университета, доктор философии по физико-математическим наукам Эльчин Бабаев поблагодарил руководство института за созданные для студентов условия.
Далее студенты выступили с презентациями о пройденной ими практики в лабораториях института, ответили на вопросы участников.