BDU-nun tələbələri Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər
18-19 aprel tarixlərində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda (MBBİ) Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) 4-cü kurs tələbələri keçdikləri istehsalat təcrübəsi haqqında təqdimatlarla çıxış ediblər.
Əvvəlcə institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova ölkəmizdə elmin, təhsilin inkişafına göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. O, artıq 2-ci ildir BDU-nun tələbələrinin MBBİ-də elmi təcrübə keçdiyini və bu ənənənin keçən əsrin 70-ci illərində akademik Cəlal Əliyev tərəfindən qoyulduğunu diqqətə çatdırıb.
Sonra çıxış edən BDU-nun rektoru, fizika-riyaziyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Elçin Babayev tələbələr üçün yaradılan şəraitə görə institutun rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib.
Daha sonra MBBİ-nin Bioadaptasiya, Xloroplasların fotokimyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyası, Bitki biotexnalogiyası, Genomun quruluşu və ekspressiyası laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələr təqdimatlarla çıxış edib, onlara ünvanlanan sualları cavablandırıblar.

Students of BSU carry out practice at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology
On April 18-19, 4th-grade students of the Baku State University (BSU) made presentations on the experience of their practice at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS.
Firstly, the director of the institute, acad. Irada Huseynova spoke about the care and attention paid to the development of science, education in our country. She noted that for the second year BSU students had a scientific internship at the Baku State Medical University and this tradition was instituted by academician Jalal Aliyev in the 70s of the last century.
Then, Rector of Baku State University, Doctor of Philosophy on Physics and Mathematics Elchin Babayev thanked the leadership of the Institute for the conditions created for the students.