AMEA prezidenti Elm Gününə həsr olunan sərgini ziyarət edib
AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, AMEA-nın vitse-prezidentləri, akademiklər - İsa Həbibbəyli, Dilqəm Tağıyev və Yer Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, akademik Fəxrəddin Qədirov Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun (MBBİ) əməkdaşlarının elmi əsərlərindən ibarət təşkil olunmuş sərgini ziyarət ediblər.
Mərkəzi Elmi Kitabxanada Elm Gününə həsr edilmiş tədbirlər çərçivəsində keçirilən sərgidə akademik Cəlal Əliyevin zəngin elmi irsini əks etdirən əsərləri, həmçinin institut əməkdaşlarının nüfuzlu elmi jurnallarda çap olunmuş məqalələri, monoqrafiyaları və kitabları yer alıb.
Sərgi zamanı AMEA-nın vitse-prezidenti, MBBİ-nin direktoru, akademik İradə Hüseynova görkəmli alim Cəlal Əliyevin elmi irsi və onun yaratdığı böyük məktəbin dünya elminə verdiyi töhfələr haqqında məlumat verib.
Akademik Akif Əlizadə isə öz növbəsində institut əməkdaşlarının qısa müddətdə yüksək elmi nəticələr göstərdiklərini bildirib, nümayiş etdirilən əsərlərin molekulyar biologiya, molekulyar fitopatologiya, bioinformatika və bionanotexnologiya sahəsində sürətli inkişafın göstəricisi olduğunu qeyd edib.

ANAS President visited the exhibition dedicated to the “Science Day”
ANAS President, academician Akif Alizadeh, ANAS Vice-Presidents, academicians Isa Habibbayli, Dilgam Tagiyev and Academician-Secretary of the Division Earth Sciences, academician Fakhraddin Kadirov visited the exhibition by research workers of employees of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies at the Central Scientific Library.
The exhibition, devoted to the “Science Day” presents works reflecting the rich scientific heritage of academician Jalal Aliyev, as well as articles, monographs and books of the institute's staff, published in the prestigious scientific journals of the institute's staff.
ANAS Vice-President, academician Irada Huseynova spoke on the scientific heritage of the outstanding scientist Jalal Aliyev and his contribution to world science.
Academician Akif Alizadeh noted that, the staff of the Institute in a short period of time have shown high scientific results, their work demonstrates the result of the rapid development of molecular biology, molecular phytopathology, bioinformatics and biotechnology.