AMEA prezidenti Elm Gününə həsr olunan sərgini ziyarət edib
AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, AMEA-nın vitse-prezidentləri, akademiklər - İsa Həbibbəyli, Dilqəm Tağıyev və Yer Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, akademik Fəxrəddin Qədirov Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun (MBBİ) əməkdaşlarının elmi əsərlərindən ibarət təşkil olunmuş sərgini ziyarət ediblər.
Mərkəzi Elmi Kitabxanada Elm Gününə həsr edilmiş tədbirlər çərçivəsində keçirilən sərgidə akademik Cəlal Əliyevin zəngin elmi irsini əks etdirən əsərləri, həmçinin institut əməkdaşlarının nüfuzlu elmi jurnallarda çap olunmuş məqalələri, monoqrafiyaları və kitabları yer alıb.
Sərgi zamanı AMEA-nın vitse-prezidenti, MBBİ-nin direktoru, akademik İradə Hüseynova görkəmli alim Cəlal Əliyevin elmi irsi və onun yaratdığı böyük məktəbin dünya elminə verdiyi töhfələr haqqında məlumat verib.
Akademik Akif Əlizadə isə öz növbəsində institut əməkdaşlarının qısa müddətdə yüksək elmi nəticələr göstərdiklərini bildirib, nümayiş etdirilən əsərlərin molekulyar biologiya, molekulyar fitopatologiya, bioinformatika və bionanotexnologiya sahəsində sürətli inkişafın göstəricisi olduğunu qeyd edib.

Президент Академии Наук посетил выставку, посвященную Дню науки
Президент Национальной Академии Наук Азербайджана, академик Акиф Ализаде, вице-президенты НАНА, академики - Иса Габиббейли, Дильгам Тагиев и академик-секретарь Отделения наук о Земле, академик Фахраддин Гадиров в Центральной научной библиотеке посетили выставку, состоящую из научных работ сотрудников Института молекулярной биологии и биотехнологий.
На выставке, посвященной Дню науки, представлены работы, отражающие богатое научное наследие академика Джалала Алиева, а также статьи, монографии и книги сотрудников института, опубликованные в престижных научных журналах сотрудников института.
Вице-президент НАНА, академик Ирада Гусейнова рассказала о научном наследии выдающегося ученого Джалала Алиева и его вкладе в мировую науку.
Академик Акиф Ализаде, в свою очередь, сказал, что сотрудники института в короткие сроки показали высокие научные результаты, их работы демонстрируют результат стремительного развития молекулярной биологии, молекулярной фитопатологии, биоинформатики и биотехнологии.