AMEA-da “Elm həftəsi” keçiriləcək
11-17 mart 2019-cu il tarixlərində AMEA-nın Əsas binasında Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) təşkilatçılığı ilə "Elm həftəsi" keçiriləcək.
Tədbir çərçivəsində AMEA-nın elmi bölmələri tərəfindən hər gün konfransların və sərgilərin təşkili, eləcə də bölmələrə daxil olan institutların alim və tədqiqatçıları tərəfindən prioritet mövzulara həsr edilmiş təqdimatların, ixtira və innovasiyalı layihələrin nümayişi nəzərdə tutulur.
Bundan əlavə, YT Park tərəfindən "Ən yaxşı innovasiyalı ideya", "Ən yaxşı innovasiyalı layihə" və "Ən yaxşı innovasiya məhsulu" üzrə müsabiqə elan olunub. İştirakçılar öz layihələrini AMEA YT Parkın Mərkəzi Elmi Kitabxanada yerləşən müsabiqə komissiyasına təqdim etməlidirlər.
Müsabiqənin nəticələri "Elm həftəsi"nin sonuncu günü ictimaiyyətə elan olunacaq və qaliblər müvafiq olaraq 500, 1000 və 1500 manat məbləğində mükafatla təltif ediləcəklər.

ANAS "Science Week" to be held
ANAS High Technologies Park will hold "Science Week" on March 11-17, 2019 at ANAS Main building, which includes the organization of conferences and exhibitions, as well as presentations on priority areas, demonstrations of discoveries and innovations.
In addition, are announce 3 contests: “Best Innovative Idea”, “Best Innovative Project” and “Best Innovative Product”. Participants must submit their work to the Organizing Committee, located in the Central Scientific Library.
The results of the competition will be announced on the last day of the "Week of Science" and the winners will be awarded prizes in the amount of 500, 1000, 1500