AMEA-da “Elm həftəsi” keçiriləcək
11-17 mart 2019-cu il tarixlərində AMEA-nın Əsas binasında Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) təşkilatçılığı ilə "Elm həftəsi" keçiriləcək.
Tədbir çərçivəsində AMEA-nın elmi bölmələri tərəfindən hər gün konfransların və sərgilərin təşkili, eləcə də bölmələrə daxil olan institutların alim və tədqiqatçıları tərəfindən prioritet mövzulara həsr edilmiş təqdimatların, ixtira və innovasiyalı layihələrin nümayişi nəzərdə tutulur.
Bundan əlavə, YT Park tərəfindən "Ən yaxşı innovasiyalı ideya", "Ən yaxşı innovasiyalı layihə" və "Ən yaxşı innovasiya məhsulu" üzrə müsabiqə elan olunub. İştirakçılar öz layihələrini AMEA YT Parkın Mərkəzi Elmi Kitabxanada yerləşən müsabiqə komissiyasına təqdim etməlidirlər.
Müsabiqənin nəticələri "Elm həftəsi"nin sonuncu günü ictimaiyyətə elan olunacaq və qaliblər müvafiq olaraq 500, 1000 və 1500 manat məbləğində mükafatla təltif ediləcəklər.

Парк высоких технологий НАНА проведет «Неделю науки»
11-17 марта 2019 года в Главном здании Национальной Академии наук Азербайджана при организации Парка высоких технологий будет проведена «Неделя науки», в рамках которой предусматривается организация конференций и выставок, а также презентации по приоритетным направлениям, демонстрация открытий и инноваций.
Кроме того, объявляется три конкурса – «Лучшая инновационная идея», «Лучший инновационный проект» и «Лучший инновационный продукт». Участники должны представить свои работы в Оргкомитет, расположенный в Центральной научной библиотеке.
Результаты конкурса будут объявлены в последний день «Недели науки» и победители, соответственно, будут награждены премиями в размере 500, 1000, 1500 манатов.