Akademiyanın Ümumi yığıncağı keçirilib
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyev, Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini, filologiya elmləri doktoru Elçin Əfəndiyev, Azərbaycan Respublikasının millətlərarası, multikulturalizm və dini məsələlər üzrə Dövlət müşaviri, akademik Kamal Abdulla, Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Fatma Abdullazadə, Təhsil naziri Mikayıl Cabbarov, Dövlət İmtahan Mərkəzinin Direktorlar Şurasının sədri Məleykə Abbaszadə, Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının rektoru, AMEA-nın müxbir üzvü Nərgiz Paşayeva, müxtəlif dövlət qurumlarının rəhbərləri, səlahiyyətli şəxsləri, AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, institut və təşkilatlarının direktorları, KİV nümayəndələri iştirak edirdilər.
Tədbirdən öncə tədbir iştirakçıları AMEA-nın institut və təşkilatlarının elmi nailiyyətlərini əks etdirən sərgi ilə tanış oldular. "Azərbaycan Respublikasında 2009-2015-ci illərdə elmin inkişafı üzrə Milli Strategiya" və "Azərbaycan Respublikasında 2009-2015-ci illərdə elmin inkişafı üzrə Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi ilə bağlı Dövlət Proqramı"nın icrası istiqamətində akademiyada görülən işlər, reallaşdırılan layihələr iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılandı.

The general meeting of the Academy has been held
Head of Administration of the President of Azerbaijan, academician Ramiz Mehdiyev, Azerbaijani Deputy Prime Minister, Doctor of Philology Elchin Afandiyev, The state adviser of Azerbaijan Republic on the issues of International, multiculturalism, religious affairs, academician Kamal Abdulla, Doctor of Sciences in Physics and Mathematics Fatma Abdullazadeh, Minister of Education Mikayil Jabbarov, Chair of Board of Directors at the State Examination Center Maleyka Abbaszadeh, the rector of the Baku branch of the Lomonosov Moscow State University, corresponding member of ANAS Nargiz Pashayeva, heads of various government agencies, officials, actual and corresponding members of ANAS, directors of institutes and organizations, representatives of the media has been participated in the event.
Before the event, participants were acquainted with the exhibition reflecting scientific achievements of ANAS institutes and organizations. At ANAS works to the implementation towards “National Strategy for Development of Science in the Republic of Azerbaijan for 2009-2015” and "State Program on the Implementation of the National Strategy for the Development of Science in the Republic of Azerbaijan in 2009-2015", implemented projects have been rouse interest by participants.