Akademiyanın Ümumi yığıncağı keçirilib
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyev, Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini, filologiya elmləri doktoru Elçin Əfəndiyev, Azərbaycan Respublikasının millətlərarası, multikulturalizm və dini məsələlər üzrə Dövlət müşaviri, akademik Kamal Abdulla, Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Fatma Abdullazadə, Təhsil naziri Mikayıl Cabbarov, Dövlət İmtahan Mərkəzinin Direktorlar Şurasının sədri Məleykə Abbaszadə, Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının rektoru, AMEA-nın müxbir üzvü Nərgiz Paşayeva, müxtəlif dövlət qurumlarının rəhbərləri, səlahiyyətli şəxsləri, AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, institut və təşkilatlarının direktorları, KİV nümayəndələri iştirak edirdilər.
Tədbirdən öncə tədbir iştirakçıları AMEA-nın institut və təşkilatlarının elmi nailiyyətlərini əks etdirən sərgi ilə tanış oldular. "Azərbaycan Respublikasında 2009-2015-ci illərdə elmin inkişafı üzrə Milli Strategiya" və "Azərbaycan Respublikasında 2009-2015-ci illərdə elmin inkişafı üzrə Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi ilə bağlı Dövlət Proqramı"nın icrası istiqamətində akademiyada görülən işlər, reallaşdırılan layihələr iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılandı.

Состоялось Общее заседание Академии
В мероприятии приняли участие руководитель Администрации Президента Азербайджанской Республики, академик Рамиз Мехтиев, заместитель премьер-министра Азербайджанской Республики, доктор филологических наук Эльчин Эфендиев, государственный советник Азербайджанской Республики по межнациональным вопросам, вопросам мультикультурализма и религии, академик Камал Абдулла, заведующая отделом вопросов гуманитарной политики Администрации Президента, доктор физико-математических наук Фатма Абдуллазаде, министр образования Микаил Джаббаров, председатель совета директоров Государственного экзаменациооного центра Малейка Аббасзаде, ректор Бакинского филиала Московского Государственного Университета им. М.В. Ломоносова, член-корреспондент НАНА Наргиз Пашаева, полномочные лица и руководители различных государственных структур, действительные члены и члены-корреспонденты НАНА, директора институтов и организаций и представители СМИ.
Перед началом мероприятия участники ознакомились с выставкой, отражающей научные достижения институтов и организаций НАНА. Участники мероприятия с интересом восприняли проделанную работу и проекты реализуемые в этом направлении: «Национальная Стратегия по развитию науки в 2009-2015 годах в Азербайджане» и «Государственная программа реализации Национальной Стратегии по развитию науки в 2009-2015 годах в Азербайджане».