Tələbələr Mikrobiologiya İnstitutunda aparılan tədqiqatlarla tanış olublar
Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin Qida məhsullarının mühəndisliyi və Odlar Yurdu Universitetinin Biologiya fakültəsinin tələbələri  AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunda olublar.
İnstitutun elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradovla görüşdə qonaqlara müəssisənin tarixi, beynəlxalq əlaqələri və mikrobiologiyanın müasir istiqamətlərinə dair aparılan elmi-tədqiqat işləri haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, görüşün keçirilməsində əsas məqsəd AMEA-da elmlə təhsilin vəhdətinin təmin edilməsi, kadr hazırlığı sisteminin müasir standartlara uyğun təkmilləşdirilməsi, həmçinin elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrinin tədris prosesində həyata keçirilməsidir.
Sonra tələbələr institutun Mikrobioloji texnologiya laboratoriyasında aparılan elmi-tədqiqat işləri, eləcə də müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipi ilə tanış olublar.

Студенты ознакомились с научными работами, проведенными в Институте микробиологии
Студенты факультета продовольственных продуктов Университета туризма и менеджмента и факультета биологии Университета Одлар Юрду посетили Институт микробиологии.
На встрече с заместителем директора по научным работам института, членом-корреспондентом НАНА Панахом Мурадовым, гости были проинформированы об истории предприятия, международных отношениях и работах по современным направлениям микробиологии. Было отмечено, что основной целью встречи является обеспечение единства науки и образования в НАНА, совершенствование системы подготовки кадров в соответствии с современными стандартами.
Затем студенты ознакомились с исследовательской работой, проводимой в лаборатории технологий микробиологии института, а также с принципами современного оборудования.