Tələbələr Mikrobiologiya İnstitutunda aparılan tədqiqatlarla tanış olublar
Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin Qida məhsullarının mühəndisliyi və Odlar Yurdu Universitetinin Biologiya fakültəsinin tələbələri  AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunda olublar.
İnstitutun elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradovla görüşdə qonaqlara müəssisənin tarixi, beynəlxalq əlaqələri və mikrobiologiyanın müasir istiqamətlərinə dair aparılan elmi-tədqiqat işləri haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, görüşün keçirilməsində əsas məqsəd AMEA-da elmlə təhsilin vəhdətinin təmin edilməsi, kadr hazırlığı sisteminin müasir standartlara uyğun təkmilləşdirilməsi, həmçinin elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrinin tədris prosesində həyata keçirilməsidir.
Sonra tələbələr institutun Mikrobioloji texnologiya laboratoriyasında aparılan elmi-tədqiqat işləri, eləcə də müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipi ilə tanış olublar.

Students got acquainted with the research conducted at the Microbiology Institute
Students of Azerbaijan Odlar Yurdu University and Tourism and Management University visited Institute of Microbiology of ANAS.
During the meeting with Deputy Director of the Institute, correspondent member of ANAS Panah Muradov, met the guests and informed about the history of the enterprise, international relations and research works on modern directions of microbiology. It was noted that the main purpose of the meeting was to ensure unity of science and education in ANAS, to improve the personnel training system in accordance with modern standards, as well as to carry out the results of scientific research in the educational process.
Then the students got acquainted with the scientific-research work carried out at the Institute's Microbiology Technology Laboratory, as well as the working principles of modern equipment and equipment.