"Elm" qəzetinin növbəti sayı işıq üzü görüb
AMEA Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 14 sentyabr 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetin yeni sayında AMEA, M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin alimlərinin və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin məsul nümayəndələrinin birgə iclası, AMEA Orfoqrafiya Komissiyasının bəyanatı, Təbriz Universitetinin 70 illik yubileyi münasibətilə keçirilən tədbir, Milli Məclisin elm və təhsil komitəsinin payız sessiyasının ilk iclası, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin Monqolustana səfəri, akademiyada BMT-nin Qocalma İnstitutunun direktoru ilə görüş, “Naxçıvan: İslam mədəniyyətinin paytaxtı” mövzusunda beynəlxalq konfrans, Rusiya Elmlər Akademiyasının S.İ.Vavilov adına Təbiət Elmləri və Texnika Tarixi İnstitutunun Sankt-Peterburq filialının direktoru, s.ü.f.d. Nadejda Aşeulovanın Elm Tarixi İnstitutuna səfəri, Seyid Nigari Qarabağinin divanı barədə tədqiqatlar, həmçinin yeni nəşrlər və s. materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, "Elmin qapısını açan həmvətənimiz", "Yüksək qiymət", "Xəzərdən Qarabağa kimi", "Dövrün vicdanı", "Qədim Şumer lüğətləri" və "Yeni yollar kəşf edən alim" adlı məqalələr yer alıb.

В свет вышел новый номер газеты «Эльм»
14 сентября 2018 года увидел свет очередной номер газеты «Наука», являющейся печатным органом Президиума НАНА.
В новом номере газеты освещены материалы про Совместное собрание ответственных лиц НАНА, учёных Московского государственного университета имени М. В. Ломоносова и Министерства сельского хозяйства, Декларация Комиссии по орфографии НАНА, Мероприятие в связи с 70-детнем юбилеем Тебризского университета, первое заседание осенней сессии научного и образовательного комитета Милли Меджлиса, Поездка вице-президента НАНА, академика Иса Габиббейли в Монголию, встреча с директором Института старения ООН в НАНА, Международная конференция на тему «Нахчыван: столица исламской культуры», Посещение Института истории науки директором санкт-петербургского филиала Института истории техники и естественных наук имени С. И. Вавилова РАН, доктора философии по социологии Надежды Ашеуловой, Исследования Сеид Нигар о Карабахском диване, в том числе новые издания и др.
Также в газете опубликованы статьи: «Высокая оценка», «Соотечественник, ткрывший дверь науки», «От Каспия до Карабаха», «Совесть эпохи», «Древние шумерские словари», «Учёный, открывший новые пути», «Встреча с послом острова Свободы», «Повышая оперативность контроля», «Каспийская конвенция: горизонты научного сотрудничества», «Быть ли проку от отходов?», «У подножий недостроенных колонн», «На смену "нефтяной игле"» и др.