"Elm" qəzetinin növbəti sayı işıq üzü görüb
AMEA Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 14 sentyabr 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetin yeni sayında AMEA, M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin alimlərinin və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin məsul nümayəndələrinin birgə iclası, AMEA Orfoqrafiya Komissiyasının bəyanatı, Təbriz Universitetinin 70 illik yubileyi münasibətilə keçirilən tədbir, Milli Məclisin elm və təhsil komitəsinin payız sessiyasının ilk iclası, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin Monqolustana səfəri, akademiyada BMT-nin Qocalma İnstitutunun direktoru ilə görüş, “Naxçıvan: İslam mədəniyyətinin paytaxtı” mövzusunda beynəlxalq konfrans, Rusiya Elmlər Akademiyasının S.İ.Vavilov adına Təbiət Elmləri və Texnika Tarixi İnstitutunun Sankt-Peterburq filialının direktoru, s.ü.f.d. Nadejda Aşeulovanın Elm Tarixi İnstitutuna səfəri, Seyid Nigari Qarabağinin divanı barədə tədqiqatlar, həmçinin yeni nəşrlər və s. materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, "Elmin qapısını açan həmvətənimiz", "Yüksək qiymət", "Xəzərdən Qarabağa kimi", "Dövrün vicdanı", "Qədim Şumer lüğətləri" və "Yeni yollar kəşf edən alim" adlı məqalələr yer alıb.

Next edition of "Elm" newspaper published
Next edition of "Elm" newspaper, press organization of the Presidium of Azerbaijan National Academy of Sciences, has been published on September 14, 2018
The newspaper reflected materials about the meeting of Officials of ANAS, scientists of the Moscow State University after M.V.Lomonosov and the Ministry of Agriculture, Declaration of the Commission on Spelling ANAS, event in devoted to the 70th anniversary of the Tabriz University, the first meeting of the autumn session of the scientific and educational committee of Milli Majlis, Trip of Vice-President of ANAS, academician Isa Habibbeyli to Mongolia, meeting with director of UN Aging Institute in ANAS, International conference on the topic "Nakhchivan: the capital of Islamic culture", visit to the Institute of the History of Science by the director of the St. Petersburg branch of the Institute of the History of Technology and Natural Sciences after S.I.Vavilov of the Russian Academy of Sciences, PhD in Sociology Nadejda Asheulova, Seid Nigar's research on the Karabagh Divan, and etc.
Also in the newspaper were published articles: "High score", "The compatriot, who opened the door of science", "From the Caspian Sea to Karabakh", "The conscience of the era", "Ancient Sumerian dictionaries", "The scientist who discovered new ways", "Meeting with the ambassador of the island Freedom", "Improving the speed of control", "Caspian Convention: horizons of scientific cooperation" and and others.