AMEA-nın bir sıra elmi müəssisələrinin həmkarlar təşkilatlarının sədrləri döş nişanı ilə təltif olunublar
AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının (AHİ) Rəyasət Heyətinin növbəti iclası keçirilib.
İclası AHİ-nin sədri, hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov açaraq iştirakçılara gündəlikdəki məsələlər barədə məlumat verib.
Bildirib ki, AMEA-nın bir sıra elmi müəssisələrinin həmkarlar təşkilatlarının sədrləri səmərəli fəaliyyətlərinə görə "Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının 25 illik Yubiley döş nişanı" ilə təltif olunublar.
Daha sonra Əlyazmalar İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Zahidə Hacıyeva, Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Məmməd Məmmədov, İqtisadiyyat İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Paşa Tanrıverdi, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Zəhra Əzizova və Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Həmkarlar Təşkilatının sədri Ceyran Qənbərliyə döş nişanları təqdim edilib.
Folklor İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Tahir Orucov isə MDB ölkələrinin Ümumhəmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının yubiley diplomuna layiq görülüb.
İclasda, həmçinin AHİ-nin Rəyasət Heyətinin üzvü Əbuzər Ələkbərov 65 illik yubileyi münasibətilə fəxri fərmanla təltif olunub.

Chairmen of trade unions of some scientific institutions of ANAS awarded with a badge
Opening the meeting, Doctor of Law, Professor Habil Gurbanov, informed the participants about the issues on the agenda.
He noted that chairmen of trade unions of several scientific institutes of ANAS were awarded with "25th Anniversary badge of Azerbaijan Trade Unions Confederation" for their effective activity.
Then Zahida Hajiyeva, Chairman of the Trade Union Organization of the Institute of Manuscripts, Mammad Mammadov, Chairman of the Trade Union Organization of Soil Science and Agrochemistry Institute, Pasha Tanriverdi, Chairman of the Trade Unions Organization of the Institute of Economy, Zahra Azizova Chairman of the Trade Unions Association of the Institute of Control Systems, and Jeyran Ganbarly Chairman of the Trade Union Organization of the Azerbaijan National Literature Museum.
Tahir Orujov, the chairman of the Trade Union Organization of the Folklore Institute, was awarded the jubilee diploma of the Commonwealth of Independent States Confederation.
At the meeting, member of the Presidium of the AFTU, Abuzer Alekperov was awarded honorary decree on the occasion of the 65th anniversary.