A.A.Əlizadənin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti vəzifəsinə təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 11 dekabr tarixli 386 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsi”nin 9.2-ci bəndinə uyğun olaraq və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının ümumi yığıncağında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti seçilmiş Akif Ağa Mehdi oğlu Əlizadə bu vəzifəyə təsdiq edilsin.

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики Об утверждении А.А.Ализаде на должность президента Национальной академии наук Азербайджана
В соответствии с пунктом 9.2 «Устава Национальной Академии Наук Азербайджана», утвержденного Указом Президента Азербайджанской Республики от 11 декабря 2014 года номер 386, и руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, постановляю:
Утвердить президентом Национальной Академии Наук Азербайджана Акифа Ага Мехди оглу Ализаде, избранного на эту должность на общем собрании Национальной академии наук Азербайджана.