A.A.Əlizadənin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti vəzifəsinə təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 11 dekabr tarixli 386 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsi”nin 9.2-ci bəndinə uyğun olaraq və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının ümumi yığıncağında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti seçilmiş Akif Ağa Mehdi oğlu Əlizadə bu vəzifəyə təsdiq edilsin.

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on Approval of A.A.Alizade as President of the Azerbaijan National Academy of Sciences
In accordance with Article 9.2 of the Constitution of the Azerbaijan National Academy of Sciences, approved by Decree No 386 of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 11, 2014 and pursuant to Clause 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I hereby decree:
Akif Agha Mehdi oghlu Alizadeh, elected President of the National Academy of Sciences of Azerbaijan at the general meeting of the Azerbaijan National Academy of Sciences, to be approved for this position.