Magistraturaya qəbul imtahanının ikinci mərhələsinin nəticələri açıqlanıb
Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 2018/2019-cu tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına keçirilmiş qəbul imtahanının ikinci mərhələsinin nəticələri açıqlanıb.
İmtahana qatılan bakalavrlar https://www.e-gov.az/az/services/read/2641/0?tqdk_xdm=15 keçidindən istifadə edərək nəticələr və cavab kartının qrafik təsviri ilə tanış ola bilərlər. Həmçinin imtahanın nəticələri haqqında məlumatı mobil operatorlar (Azercell, Bakcell, Nar) vasitəsilə “iş nömrəsi”ni 7727 nömrəsinə göndərməklə öyrənmək mümkündür.
İmtahanda 8 min 151 bakalavr iştirak edib.
Müsabiqə şərtlərini ödəyən bakalavrlar iyunun 8-dan 18-dək İnternet vasitəsilə ixtisaslaşma seçimini yerinə yetirməlidirlər. Müsabiqəyə yalnız ixtisaslaşma seçimini təsdiqləyən bakalavrlar buraxılacaqlar.

Announced results of the second stage of the entrance exams to the magistracy
State Examination Center (SEC) has announced the results of the second stage of admission examinations for the 2018/2019 academic year and magistracy of ANAS.
Bachelors participating in the exams can get acquainted with the results and graphic description of the answer card using https://www.e-gov.az/en/services/read/2641/0?tqdk_xdm=15 link. Also, it is possible to learn about the results of the exam by sending a "work number" to 7727 via mobile operators (Azercell, Bakcell, Nar).
8 thousand 151 bachelors participated in the exam.
Bachelors who pay the conditions of the competition must choose the specialization on the Internet from June 8 to 18. Only bachelor's degree students will be allowed to participate in the competition.