"Elm" qəzetinin növbəti sayı işıq üzü görüb
AMEA Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 1 iyun 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə “Böyük elm aləminə açılan qapı”, “Tariximizin siyasi romantika dövrü”, “Üçrəngli bayrağımız”, “Unutsaq unudularıq”, “Yer elmləri üzrə ən gənc elmlər doktoru – Qulam Babayev” adlı məqalələr yer alıb.
Bundan əlavə, yeni sayda AMEA nümayəndə heyətinin Bolqarıstana səfəri, akademik Nailə Vəlixanlının ICOM Azərbaycan Milli Komitəsi tərəfindən “Fəxri üzv” diplomu ilə təltif edilməsi, professor Əli Rəcəblinin “Sikkə və dövlətçilik” kitabının təqdimatı, Qızılgül səgisi, Hirkan meşələrinin adaptasiya potensialının gücləndirilməsi ilə bağlı keçirilən beynəlxalq seminar, ABŞ-da keçirilən Beynəlxalq Elm və Mühəndislik Sərgisi, AMEA əməkdaşları üçün yarmarka, yeni nəşrlər və s. kimi materiallar işıqlandırılıb.

Published the next edition of “Elm” newspaper
The next edition of the “Elm” newspaper, the press body of the Presidium of ANAS, was published on June 1, 2018.
The newspaper includes articles titled "The door to the great science world", "Political romantic epoch of our history", "Our triangular flag", "The youngest scientist on the earth Sciences - Gulam Babayev".
Moreover, a new number of ANAS delegation's visit to Bulgaria, academician Naila Valikhanli's award by the ICOM Azerbaijan National Committee with Honorary Member Diploma, presentation of  Professor Ali Rajabli's book "Coin and Statehood", Rose exhibition, Strengthening adaptation potential of Hirkan forests international seminar, International Science and Engineering Exhibition in the US, fair for ANAS employees, new publications and other materials are covered.