Akademik İbrahim Quliyev AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının startapçıları ilə görüşüb
Akademiyanın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyev AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) Biznes İnkubasiya Mərkəzində (BİM) startapçılarla görüş keçirib.
Tədbiri YT Parkın direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayevaçaraq BİM-in yaradılması və inkişaf etdirilməsi, inovasiyayönümlü startap layihələrinin dəstəklənməsi və ümumilikdə innovativ sahibkar düşüncə tərzinin formalaşdırılması istiqamətində görülən işlər, o cümlədən keçirilən treninq və seminarlar, müsabiqələr barədə məlumat verib.
Sonra çıxış edən BİM-in müdiri Vüsal Süleymanlı biznes inkubatorların startapların dəstəklənməsində və inkişafında rolunundan danışıb.
Görüşdə, həmçinin bir sıra startaplar - “RainEnergy”, "ANİMEDU”, "Hello Baku”,"11 Delivery", "My Engineer Mentor" və digər layihələr barədə təqdimatlar edilib.
Sonda akademik İbrahim Quliyev startap komandalarına öz tövsiyələrini verib, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Академик Ибрагим Гулиев встретился со стартаперами Парка высоких технологий НАНА
В Центре бизнес-инкубации (ЦБИ) Парка высоких технологий (ПВТ) НАНА вице-президент академии, академик Ибрагим Гулиев встретился со стартаперами.
Открывая мероприятие, директор ПВТ, доктор философии по аграрным наукам Вугар Бабаев  проинформировал о работах, проделанных в направлении создания и развития ЦБИ, поддержки инновационных стартапных проектов и формировании инновационного предпринимательского мышления в целом, в том числе проведенных тренингах, семинарах и конкурсах.
Затем директор ЦБИ Вусал Сулейманлы рассказал о роли бизнес-инкубаторов в поддержке и развитии стартапов.
В рамках встречи также состоялась презентация ряда стартапов - “RainEnergy”, "ANİMEDU”, "Hello Baku”,"11 Delivery", "My Engineer Mentor" и других проектов.
В заключение академик Ибрагим Гулиев дал стартапным командам рекомендации и пожелал им успехов в своей деятельности.