MEK-də ümummilli lider Heydər Əliyevin 95 illik yubileyi qeyd olunub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının (MEK), YAP Yasamal Rayon Təşkilatının və “Yeni Azərbaycan” qəzetinin təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 95 illik yubileyinə həsr olunan tədbir keçirilib.
MEK-də baş tutan tədbirdə müəssisənin direktoru, tibb üzrə fəlsəfə doktoru Leyla İmanova çıxış edərək ümummilli lider Heydər Əliyevin zəngin həyat yolundan, ictimai-siyasi fəaliyyətindən və dövlət quruculuğu sahəsindəki xidmətlərinin əbədiləşdirilməsi istiqamətində kitabxanada görülən işlərdən danışıb.
“Heydər Əliyev: elektron baza və sənədlərin reyestri” çərçivəsində ulu öndərlə bağlı bütün sənədlərin elektron kataloqa salınaraq Milli Rəqəmsal Yaddaş Bazasına daxil edildiyini söyləyən L.İmanova, həmçinin Heydər Əliyevin kitabxana quruculuğu sahəsindəki xidmətlərini də diqqətə çatdırıb.
Sonra YAP Yasamal Rayon Təşkilatının sədri Tağı Əhmədov çıxış edərək ulu öndərin dövlət və siyasət adamı kimi nüfuzunun dünyaya yayıldığını bildirib, Azərbaycan tarixində əvəzolunmaz yeri olduğunu söyləyib.
Daha sonra çıxış edən “Yeni Azərbaycan” qəzetinin baş redaktoru, millət vəkili, professor Hikmət Babaoğlu ümummilli liderin böyük ideoloq olduğunu vurğulayıb, cəmiyyətin bütün sahələrində onun fikirlərinin, səsləndirdiyi ideyaların hər zaman yaşadığını və tətbiq edildiyini deyib. H.Babaoğlu bildirib ki, məhz onun irəli sürdüyü “Azərbaycançılıq” ideologiyası sayəsində ölkəmizdə müstəqillik anlayışı hər bir fərdin vazkeçilməz dəyərinə çevrilib.

CSL held the 95th anniversary of National Leader Heydar Aliyev
Central Scientific Library of ANAS, Yasamal District YAP Organization and New Azerbaijan newspaper held an event dedicated to the 95th anniversary of National Leader Heydar Aliyev.
Director of the Central Scientific Library of ANAS, PhD in medicine Leyla Imanova spoke about the work done at the library in the direction of perpetuation of national leader Heydar Aliyev's rich life, social and political activities and state building.
Leyla Imanova noted that, all the documents related to the great leader were included in the electronic catalog and included into the National Digital Database of "Heydar Aliyev: Electronic Database and Registry of Documents", also pointed out the services of Heydar Aliyev in library construction.
Then, chairman of the YAP Yasamal District Organization, Taghi Ahmadov, said that the influence of the great leader as a statesman and politician spread throughout the world and that he is an indispensable place in the history of Azerbaijan.
The editor-in-chief of New Azerbaijan newspaper, Professor Hikmet Babaoglu said that, the nationwide leader is a great ideologist and that he has always lived and practiced his ideas in all the spheres of the society. H.Babaoglu said that, thanks to the "Azerbaijanism" ideology he has put forward, the concept of independence in our country has become the indispensable value of each individual.