AMEA-nın magistrantları üçün “İnnovasiya və Təşəbbüskarlıq” mövzusunda seminar keçirilib
AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) və Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin Magistratura şöbəsinin təşkilatçılığı ilə akademiyada magistratura təhsili alan tələbər üçün “İnnovasiya və Təşəbbüskarlıq” mövzusunda seminar keçirilib.
YT Parkın Biznes İnkubasiya Mərkəzində baş tutan seminarda Magistratura şöbəsinin müdiri Fikrət Feyziyev çıxış edərək bu cür tədbirin ilk dəfə keçirildiyini bildirib. Şöbə rəisi magistrantlar üçün növbəti aylarda müxtəlif mövzularda seminarların keçiriləcəyini diqqətə çatdırıb.
Sonra YT Parkın Biznes İnkubasiya Mərkəzinin müdiri Vüsal Süleymanlı çıxış edərək təmsil etdiyi qurum barədə məlumat verib. Bildirib ki, mərkəz gənclərin məşğulluğunun artırılması və onların sahibkarlıq ideyalarının dəstəklənməsi məqsədilə fəaliyyət göstərir. O, innovativ düşüncəyə malik, müxtəlif layihələri olan gənclərdən ibarət komandaların mərkəzə cəlb olunduğunu söyləyib, onların burada bizneslərini qurmaq üçün inkubasiya və digər proqramlarından yararlandığını bildirib.
V.Süleymanlı AMEA YT Parkın ölkəmizin innovasiya ekosisteminin inkişafı istiqamətində fəaliyyəti, gənclərdə təşəbbüskar yanaşmanın inkişafı məqsədi ilə icra etdiyi layihələr haqqında da məlumat verib.
O, daha sonra “İnnovasiya və Təşəbbüskarlıq” mövzusunda məruzəsini təqdim edib. V.Süleymanlı yüksək texnologiyalar sahəsində innovativ düşüncəyə malik insanların, xüsusilə gənclərin uğur əldə etməsində texnoparkların böyük rolu olduğunu vurğulayıb: "Texnoparkların daxilində fəaliyyət göstərən texnoloji biznes inkubatorlar mövcud ideyanı layihəyə çevirmək, həmin layihəni inkişaf etdirərək bazara çıxarmaq yollarını startapçılara göstərərək onları doğru istiqamətləndirirlər".
Təşəbbüskar düşüncə tərzinin inkişaf etdirilməsi mövzusunu əhatə edən seminarda iştirakçıların YT Parkın Biznes İnkubasiya Mərkəzindən faydalanması üçün çağırış edilib.

Seminar on "Innovation and initiative" For ANAS master's students held
By the organizational support of ANAS High Technologies Park of and Magistracy Department of Office of Science and Education of the Presidium for undergraduates receiving education in the academy was held a seminar on "Innovation and initiative".
In his speech at the event, held in the Business Incubation Center of the High Technologies Park, head of the Department of Magistracy Fikret Feiziev noted that, such events will be held in the coming months.
Further, head of the Center for Business Incubation of High Technologies Park Vusal Suleymanli in his speech informed about the structure. He said that, the center is aimed at increasing youth employment and supporting their entrepreneurial ideas. He reported on the involvement of young people with innovative thinking in the center.
V.Suleymanly also informed about the activity of the High Technologies Park of ANAS in the direction of the development of the innovative ecosystem of our country, the projects implemented to develop the entrepreneurial approach among the youth.
Then, he delivered a report on "Innovation and initiative". He stressed the great role of technology parks in winning the success of people with innovative thinking in the sphere of high technologies, in particular youth.
At a seminar on developing the image of entrepreneurial thinking, participants were invited to use the Business Incubation Center of ANAS High Technologies Park.