Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 20 aprel 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illiyi münasibətilə AMEA-da elan olunan müsabiqə haqqında, AMEA-nın Lənkəran Regional Elmi Mərkəzi ilə Lənkəran Dövlət Universiteti arasında imzalanan memorandum, akademiyanın Gəncə və Şəki bölmələrində baş tutan iclaslar, Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda dissertasiya işinin müdafiəsi, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvlərinin Abşeron rayonu Saray qəsəbəsində inşa edilən “Science City” yaşayış kompleksində tikinti işləri ilə tanış olması, amerikalı alimlərin Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzini ziyarət etməsi və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Elmi inkişaf əsas prioritetlərdən biridir", "Tariximizin yeni günü - "Elm günü", "Qısa İslam ensiklopediyası", "Zərgər dəqiqliyini tələb edən əmək", "Terrorçuluğun milliyəti və dini mənsubiyyəti yoxdur", "Əbədiyaşar "Molla Nəsrəddin" və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on April 20, 2018.
The newspaper covers materials on the contest held on the occasion of the 95th anniversary of the birth of the national leader Heydar Aliyev, a memorandum signed between the Lankaran Regional Scientific Center of ANAS and the Lenkoran State University, the meetings held in Ganja and Sheki departments of the Academy, defending the thesis at the Institute mathematics and mechanics, acquaintance of the members of the Council of young scientists and specialists with construction works in the residential complex "Science City" in Saray of Absheron district, visit of American scientists to the Republican Center of Seismological Service and new editions.
In addition, the new issue can be found in the articles "Scientific development - one of the main priorities", "New day of our history - Science Day", "Brief Islamic Encyclopedia", "Labor demanding jewelry precision", "Terrorism has neither nationality nor nor religious affiliation "and other information.
In addition, the new issues includes "For the sake of sustainable development", "By nature", "High state award", "In the Presidium of the Academy of Sciences", "Memory in the hearts of people", "Temples of our memory", "Right to reputation" "We have arrived!" or ten naive questions about the cosmos".