AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının məhsulları Azexport.az portalı ilə ixrac olunacaq
AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park) İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi tərəfindən yaradılan Azexport.az portalı ilə əməkdaşlığı gücləndirir.
Bu münasibətlə YT Parkın direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayevlə Azexport.az portalının rəhbəri Zaur Qardaşov arasında görüş keçirilib.
Görüşdə YT Parkın və rezidentlərinin istehsal etdiyi sürtgü və motor yağlarının portalda təqdim olunması ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Bildirilib ki, yerli istehsal məhsulları olan yağlar keyfiyyət və qiymət göstəricilərinə görə, dünyanın ən aparıcı markaları ilə rəqabət apara bilərlər.
Z.Qardaşov düzgün marketinq strategiyası nəticəsində yaxın illərdə xarici bazarlara 500 milyon dollar həcmində motor və sürtgü yağlarının ixrac edilə biləcəyini söyləyib.
Bundan əlavə, görüş zamanı AMEA YT Parkın istehsalı olan dronların portalda yerləşdirilməsi və eyni zamanda beynəlxalq elektron platformalar vasitəsilə marketinqinin aparılması istiqamətində razılıq əldə edilib.

Products of the High Technologies Park of ANAS will be exported via the portal Azexport.az
High Technologies Park (Park HT) of ANAS strengthens cooperation with the portal Azexport.az, created by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
In this connection, a meeting was held between the director of the VT Park, the doctor of philosophy in agrarian sciences Vugar Babaev and the head of the portal Azexport.az Zaur Gardashev.
At the meeting, discussions were held in connection with the presentation on the portal of lubricating and motor oils produced by the VT Park and its residents. It was noted that the products of local production of oil in terms of quality and prices can compete with the world's leading brands.
Z.Gardashov noted that, as a result of the correct marketing strategy in the coming years, it is possible to export motor and lubricating oils to the foreign markets in the amount of $ 500 million.
In addition, during the meeting, an agreement was reached to place information on the drones of the production of Park HT of ANAS on the portal and at the same time to conduct marketing through an international electronic platform.