AMEA YT Parkın direktoru Rusiyada keçirilən beynəlxalq tədbirdə kənd təsərrüfatında İKT-nin tətbiqi ilə bağlı çıxış edib
AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayev 28-29 mart 2018-ci il tarixlərində Rusiyanın Perm şəhərində keçirilən “Regionun aqrar-sənaye kompleksinin yenidən sənayeləşdirilməsi strategiyasında informasiya texnologiyalarının rolu” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktiki konfransda iştirak edib.
Tədbirdə aqrar-sənaye kompleksi müəssisələri və sahələrinin idarə edilməsinin avtomatlaşdırılması, elmi-texnoloji inkişaf və rəqəmsal texnologiyaların aqrar-sənaye kompleksinə tətbiqi, regionun kənd təsərrüfatı əmtəə istehsalçılarının fəaliyyətinin avtomatlaşdırılması, informasiya cəmiyyətinin sosial-iqtisadi inkişaf strategiyası və digər istiqamətlərdə müzakirələr aparılıb.
Beynəlxalq konfransda V.Babayev "Kənd təsərrüfatında informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi" mövzusunda məruzəsini təqdim edib.
YT Parkın direktoru, həmçinin Rusiyanın RBK kanalına müsahibə verib. O, aqrar sənaye komplekslərinin rəqəmsallaşdırılmasından bəhs edərək, rəhbərlik etdiyi AMEA YT Park tərəfindən kənd təsərrüfatında aqrotexniki işlərin həyata keçirildiyini, dünya standartlarına cavab verən yeni nəsil pilotsuz uçan aparatların istehsal edildiyini diqqətə çatdırıb.

Директор Парка ВТ принял участие в международном мероприятии в России
Директор Парка высоких технологий  (Парк ВТ) НАНА, доктор философии по аграрным наукам Вугар Бабаев 28-29 марта 2018 года принял участие в прошедшей в Российском городе Пермь международной научно-практической конференции на тему «Информационные технологии в стратегии реиндустриализации агропромышленного комплекса региона».
На мероприятии были проведены обсуждения, охватывающие научно-технологическое развитие и внедрение цифровых технологий в агропромышленный комплекс, решения для автоматизации комплексного управления предприятиями и отраслью агропромышленного комплекса, решения для автоматизации деятельности сельскохозяйственных товаропроизводителей региона, стратегию социально-экономического развития информационного общества.
На международной конференции В.Бабаев выступи с докладом на тему «Применение информационно-коммуникационных технологий в аграрной сфере».
Директор Парка ВТ также дал интервью телеканалу РБК. Говоря о цифровизации агропромышленного комплекса, он довел до внимания, что в ностящее время Парком высоких технологий НАНА применяются отвечающие мировым стандартам беспилотные летательные аппараты нового поколения для ведения агротехнических работ в сельском хозяйстве.