AMEA layihə müsabiqələri elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası müxtəlif xarici elmi qurumlarla 2018-2020-ci illər üçün layihə müsabiqələri elan edir.
Rəyasət Heyətinin 14 mart tarixli iclasının gündəliyində yer alan məsələlərdən biri də akademiyanın beynəlxalq elmi layihələrdə iştirakı barədə olub. Bununla bağlı çıxış edən AMEA Rəyasət Heyətinin Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin rəisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Esmira Əlirzayeva beynəlxalq təşkilatlar və müxtəlif ölkələrin akademik qurumları ilə əməkdaşlıq əlaqələrindən danışıb. Bildirib ki, əməkdaşlıq çərçivəsində AMEA İtaliya Milli Tədqiqat Şurası, Bolqarıstan Elmlər Akademiyası və Belarus Respublikası Dövlət Elm və Texnologiya Komitəsi ilə müştərək layihə müsabiqələri elan edilib.
Layihələr qeyd olunan təşkilatların müstəqil ekspertləri tərəfindən qiymətləndirilərək Rəyasət Heyətinə təqdim olunub.

ANAS announces project competition
Azerbaijan National Academy of Sciences in cooperation with various foreign research institutions announces project competitions in the 2018-2020 years.
One of the issues on the agenda of the Presidium meeting on March 14 was the participation of the Academy at international scientific projects. Speaking in connection with this issue Head of the Office of International Relations of the Presidium of ANAS, Ph.D. in Biology Esmira Alirzaeva, spoke about cooperation with international organizations and academic institutions of different countries.
It was noted that, cooperation was announced with Italy National Research Council, Bulgarian Academy of Sciences and State Committee of Science and Technology of the Republic of Belarus.
The projects evaluated by independent experts of these organizations were submitted to the Presidium.