Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyinə həsr olunan kitabın müzakirəsi keçiriləcək
Yanvarın 25-də saat 10:00-da AMEA Rəyasət Heyətində Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin (AXC) 100 illiyinə həsr edilmiş “ADR-İran diplomatik münasibətləri Qafqaz Fövqəladə Komissiyasının sənədləri işığında (1919-1920-ci illər)” kitabının müzakirəsi olacaqdır
Kitabın ideyasının və “Ön söz”ünün müəllifi, nəşrin elmi redaktoru Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyevdir. Nəşr Prezident İlham Əliyevin AXC-nin 100 illiyi ilə bağlı Sərəncamına əsasən cümhuriyyətin yubileyinə töhfə olaraq hazırlanıb.

The book dedicated to the 100th anniversary of Azerbaijan Democratic Republic to be held
On January 25 at 10:00 in the Presidium of ANAS will be the discussion of the book "ADR-Iranian diplomatic relations in the light of the documents of the Caucasian Emergency Commission (1919-1920)" devoted to the 100th anniversary of the Azerbaijan Democratic Republic (ADR)
The author of the book's idea and "Preface" is the head of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, academician Ramiz Mehdiyev. The publication was prepared as a contribution to the Republic's jubilee by President Ilham Aliyev's decree on the 100th anniversary of the ADR.