İnnovasiya Müsabiqəsinin hər il təşkilinə dair anlaşma memorandumu imzalanıb
Dekabrın 21-də Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və AMEA arasında anlaşma memorandumu imzalanıb.
Sənədi İqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev, Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadə, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov və AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə imzalayıblar.
Memorandumun imzalanmasında məqsəd Azərbaycanda innovasiya sahəsində fəaliyyətin davamlılığının təmin edilməsi, ideya və layihələrin toplanılması, qiymətləndirilməsi və mükafatlandırılması məqsədilə keçirilən İnnovasiya Müsabiqəsinin hər il təşkilinə dair birgə tədbirlərin əlaqələndirilməsidir.

Memorandum of Understanding on the annual organization of the Innovation Contest signed
Ministry of Economy, the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, the State Agency for the Provision of Services to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and ANAS signed memorandum of understanding on December 21.
The document was signed by Minister of Economy Shahin Mustafayev, Minister of Transport, Communications and High Technologies Ramin Guluzadeh, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Inam Kerimov and ANAS President, academician Akif Alizadeh.
The purpose of signing the Memorandum is to coordinate joint activities for the annual organization of the Innovation Competition aimed at ensuring the sustainability of innovation in Azerbaijan, collecting, evaluating and rewarding ideas and projects.