İnnovasiya Müsabiqəsinin hər il təşkilinə dair anlaşma memorandumu imzalanıb
Dekabrın 21-də Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və AMEA arasında anlaşma memorandumu imzalanıb.
Sənədi İqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev, Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadə, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov və AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə imzalayıblar.
Memorandumun imzalanmasında məqsəd Azərbaycanda innovasiya sahəsində fəaliyyətin davamlılığının təmin edilməsi, ideya və layihələrin toplanılması, qiymətləndirilməsi və mükafatlandırılması məqsədilə keçirilən İnnovasiya Müsabiqəsinin hər il təşkilinə dair birgə tədbirlərin əlaqələndirilməsidir.

Подписан меморандум о взаимопонимании по ежегодной организации Конкурса инноваций
21 декабря между Министерством экономики, Министерством транспорта, связи и высоких технологий Азербайджанской Республики, Государственным агентством по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики и НАНА подписан меморандум о взаимопонимании.
Документ подписали министр Экономики Шахин Мустафаев, министр Транспорта, связи и высоких технологий Рамин Гулузаде, председатель Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Инам Керимов и президент НАНА, академик Акиф Ализаде.
Цель подписания меморандума – координирование совместных мероприятий по ежегодной организации Конкурса инноваций, нацеленного на обеспечение устойчивости инновационной деятельности в Азербайджане, сбор, оценку и награждение идей и проектов.