AMEA-da akademik Həsən Əliyevin 110 illik yubileyinə həsr olunan konfrans keçiriləcək
Dekabrın 21-də saat 11:00-da AMEA-nın Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda Azərbaycanın görkəmli alimi, ictimai-siyasi dövlət xadimi, Dövlət Mükafatı Laureatı, akademik Həsən Əliyevin 110 illik yubileyi münasibətilə “Həsən Əliyev-110: Torpaqşünaslığın müasir problemləri” mövzusunda respublika elmi konfransı keçiriləcək.
Tədbir Prezident İlham Əliyevin “Akademik Həsən Əliyevin 110 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında” 7 fevral 2017-ci il tarixli Sərəncamına əsasən baş tutacaq.
İki gün davam edəcək konfransda akademik Həsən Əliyevin ölkəmizdə coğrafiya və torpaqşünaslıq elmlərinin müxtəlif sahələrinin təşəkkül tapmasında, bir sıra yeni elmi istiqamətlərin bugünkü vəziyyətinin müəyyənləşməsində müstəsna xidmətlərindən bəhs olunacaq.

В НАНА пройдет научная конференция, посвященная 110-летнему юбилею академика Гасана Алиева
21 декабря в 11:00 в Институте почвоведения и агрохимии НАНА состоится научная конференция «Гасан Алиев – 110: современные проблемы почвоведения» по случаю 110-летнего юбилея видного азербайджанского ученого, общественно-политического и государственного деятеля, лауреата Государственной премии, академика Гасана Алиева.
Мероприятие, которое состоится согласно Распоряжению Президента Ильхама Алиева «О проведении 110-летнего юбилея академика Гасана Алиева» от 7 февраля 2017 года, пройдет при организационной поддержке Института почвоведения и агрохимии.
На конференции будут обсуждены неоценимые заслуги академика Гасана Алиева в развитии различных отраслей почвоведения и географии в нашей стране и определении современного облика новых научных направлений.