Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyəti aşağıdakı elmi müəssisələrdə direktor vəzifəsini tutmaq üçün seçkilər elan edir:
Humanitar Elmlər Bölməsi üzrə:
Folklor İnstitutu
İctimai Elmlər Bölməsi üzrə:
İqtisadiyyat İnstitutu
AMEA-nın elmi müəssisələrinin direktoru vəzifəsinə namizədlər böyük elmi nailiyyətləri, elmi-təşkilati bacarığı və təcrübəsi olan alimlər sırasından AMEA-nın Rəyasət Heyəti, müvafiq bölmənin bürosu, həmin bölmənin üzvləri və elmi müəssisənin elmi şurası tərəfindən irəli sürülə bilər.
Namizədlərin irəli sürülməsinə dair aşağıdakı sənədlər (2 nüsxədə) elan dərc edildiyi gündən 1 (bir) ay müddətində AMEA-nın müvafiq elmi bölməsinə (Bakı şəhəri, İstiqlaliyyət küçəsi, 30) təqdim edilməlidir:

Объявление о выборах на совмещение должности директора в научно-исследовательских учреждениях НАНА
Президиум Национальной академии наук Азербайджана объявляет выборы на совмещение должности директора в научно-исследовательских учреждениях:
По Отделению гуманитарных наук:
Институт фольклора
По Отделению общественных наук:
Институт экономики
Кандидатура на совмещение должности директора в научно-исследовательских учреждениях НАНА может быть выдвинута учеными Президиума НАНА, соответствующих отделений и ученых советов научных учреждений, которые обладают большими научными достижениями, научно-организационным навыком и опытом.
Следующие документы по выдвижению кандидатов (в 2 экземплярах) должны быть представлены в соответствующее научное отделение НАНА (г. Баку, ул. Истиглалийят 30) в течение 1 (одного) месяца со дня публикации объявления: