"Elm TV”-nin hazırladığı sənədli film İctimai kanalda yayımlanacaq
9 dekabr 2016-cı il tarixində saat 19:20-də İctimai kanalda AMEA-nın Zoologiya İnstitutunun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş sənədli film yayımlanacaq.
Film Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə Dövlət Mükafatına layiq görülmüş, tanınmış jurnalist Xatirə Cabbarzadənin rəhbərliyi ilə “Elm TV” internet-televiziyasının çəkiliş qrupu tərəfindən hazırlanıb. Sənədli filmdə Azərbaycan zoologiya elmində qazanılmış nailiyyətlər, bu müəssisədə yaradılan elmi məktəblər və son dövrlərdə aparılan ekspedisiyalar, eləcə də AMEA-da həyata keçirilən innovativ islahatlar və beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələrindən söbət açılır.

Документальный фильм, подготовленный интернет-телевидением «Элм ТВ», будет транслирован на телеканале "Ичтимаи"
9 декабря 2016 года в 19:20 на телеканале "Ичтимаи" будет транслироваться документальный фильм, посвященный 80-летнему юбилею Института зоологии НАНА.
Фильм подготовлен съемочной группой интернет-телевидения «Элм ТВ» под руководством известного журналиста, удостоенного Государственной премии Распоряжением Президента Азербайджанской Республики, Хатиры Джаббарзаде. В документальном фильме рассказывается об успехах, достигнутых в области зоологии в Азербайджане, созданных в данном научном учреждении научных школах, экспедициях, организованных в последнее время, а также осуществленных инновационных реформах и международных связях сотрудничества.