Zoologiya İnstitutunda “Naxçıvan MR ərazisində ev su quşlarında geniş yayılan helmintlərin ekomorfoloji xüsusiyyətləri və onlara bitki mənşəli preparatların antihelmint təsiri” mövzusunda fəlsəfə doktoru dissertasiyasının müdafiəsi keçiriləcək
26 noyabr 2021-ci il tarixində saat 14:00-da AMEA Zoologiya İnstitutunun Dissertasiya şurasında Azərbaycan Tibb Universitetinin “Normal fiziologiya" kafedrasının müəllimi, Seyidbəyli Mehri İsa qızının 2429.01 - "Parazitologiya" ixtisası üzrə “Naxçıvan MR ərazisində ev su quşlarında geniş yayılan helmintlərin ekomorfoloji xüsusiyyətləri və onlara bitki mənşəli preparatların antihelmint təsiri” mövzusunda fəlsəfə doktoru dissertasiyasının müdafiəsi keçiriləcək.
Elmi rəhbər: AMEA-nın müxbir üzvü, professor Saleh Heydər oğlu Məhərrəmov.
Rəsmi opponentlər: AMEA Zoologiya institutunun “Parazitologiya” laborastoriyasının baş elmi işçisi, 2429.01 – “Parazitologiya” ixtisası üzrə b.e.d, dosent Mahir Hüseynov, Azərbaycan Tibb Unuversitetinin “İctimai sağlamlıq və səhiyyənin təşkili” kafedrasının müdiri, t.e.d., professor Rafiq Çobanov və Azərbaycan Baytarlıq Elmi-Tədqiqat institutunun "Balıq və arı xəstəlikləri“ şöbəsinin müdiri, b.ü.f.d. Afət Süleymanova.

Institute of Zoology will host the defense of the PhD dissertation on "Ecomorphological features of helminths widespread in domestic waterfowl in the territory of Nakhchivan AR and the antihelminthic effect of plant preparations on them"
On November 26, 2021 at 14:00 in the Dissertation Council of the Institute of Zoology of ANAS, the teacher of "Normal physiology" department of Azerbaijan Medical University, Seyidbeyli Mehri Isa gizi will defend doctor of philosophy on the specialty 2429.01 - "Parasitology" on topic "Ecomorphological features of helminths widespread in domestic waterfowl in the territory of Nakhchivan AR and the antihelminthic effect of plant preparations on them".
Supervisor: corresponding member of ANAS, Professor Saleh Heydar oglu Maharramov.
Official opponents: Senior Researcher of “Parasitology” Laboratory of the Institute of Zoology of ANAS, Associate Professor Mahir Huseynov in 2429.01 - “Parasitology” specialty,  Head of “Public Health and Health Organization” Department of Azerbaijan Medical University, Dr., Professor Rafig Chobanov and Afat Suleymanova, Ph.D., Head of the Fish and Bee Diseases Department of the Azerbaijan Veterinary Research Institute.