Zoologiya İnstitutunun direktoru Elman Yusifov institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri ilə görüş keçirib
Zoologiya İnstitutunun direktoru Elman Yusifov institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri ilə görüş keçirib.
Görüşdə ilk olaraq, institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri Səbinə Bünyatova işə yeni qəbul olan gənclərə şuranın fəaliyyəti barədə məlumat verib.
AMEA-da intellektual gəncliyin hərtərəfli inkişafı üçün görülən işlərdən danışan
S.Bünyatova bildirib ki, AMEA, Təhsil, Gənclər və İdman nazirliklərinin birgə təşkilatçılığı ilə bu il dekabrın 15-də Azərbaycan Gənc Alimlərinin I Qurultayının keçirilməsi qərara alınıb.
İnstitutun direktoru Elman Yusifov görüşdə iştirak edən gənclərin elmi işlərinin hazırkı vəziyyəti, elmi fəaliyyətlərinin təşkili sahəsində onların qarşılaşdıqları problemlər və gələcək hədəfləri ilə maraqlanıb.
İnstitut əməkdaşlarının dil biliklərinin artırılması üçün ödənişsiz ingilis kurslarının fəaliyyətə başladığını nəzərə çatdıran E.Yusifov qeyd edib ki, gənclər bu günün tələblərinə cavab verən mövzular üzrə elmi tədqiqat işləri aparmalı, öz tədqiqatlarının nəticələrini dünya elm aləminə təqdim etməyi bacarmalıdırlar.
İnstitut direktoru gəncləri  xarici qrant lahiyələrində daha fəal iştirak etməyə də çağırıb. E.Yusifov institutun rəhbərliyinin gənclərə elmi fəaliyyətlərini genişləndirmək üçün hər zaman dəstək olacağını xüsusi vurğulayıb.

Director of the Institute of Zoology Elman Yusifov met with members of the Institute of Young Scientists and Specialists
Director of the Institute of Zoology Elman Yusifov met with members of the Institute of Young Scientists and Specialists of the Institute.
Sabina Bunyatova, the chairman of the Institute of Young Scientists and Specialists of the Institute, has firstly informed the young people about the activities of the Council.
Speaking about the work done for the comprehensive development of intellectual youth in ANAS
S.Bunyatova said that it was decided to hold the first congress of Azerbaijan Young Scientists on December 15 of this year, organized by the Ministry of Education, Youth and Sport.
Director of the Institute Elman Yusifov was interested in the current state of scientific work of young people participating in the meeting, their problems and their future goals in organizing their scientific activities.
Emphasizing the free English trainings taking part at the Institute in order to increase the language skills of the institute's employees, E.Yusifov noted that young people should carry out scientific research on topics that meet today's requirements and be able to present their research results to the world of science.
The director of the institute also called the young people to take active part in foreign grant projects. Elman Yusifov emphasized that the management of the institute will always support the youth in expanding their scientific activities.