Magistraturaya qəbul proqramları üzrə plan yerləri və ixtisaslaşma seçiminə buraxılanların sayı müəyyənləşib
2017/2018-ci tədris ilində ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarına ümumilikdə 7.709 plan yeri ayrılıb. Bunlardan 5.454-ü Azərbaycan bölməsi, 702-si rus bölməsi, qalan 1.553 yer isə hər iki bölmənin birgə müsabiqəsi üçün nəzərdə tutulub.
Magistraturaya qəbul imtahanının ikinci mərhələsinin nəticəsinə əsasən 8.313 bakalavr ixtisaslaşma seçimi etmək hüququ qazanıb. Magistraturaya qəbul aparılan 70 proqram üzrə ayrılıqda qəbul planı və ixtisaslaşma seçiminə buraxılanların sayı haqqında məlumatla Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəsmi İnternet səhifəsində tanış olmaq mümkündür.

Planned places are determined according to the programs for admission to the magistracy and the number of bachelors admitted to the choice of specialties
In 2017/2018 academic year in a magistracy of higher educational institutions of ANAS are allocated 7.709 places. From them 5.454 are provided for Azerbaijani, and 702 - the Russian sector, and the remained 1.553 places - for a joint competition in both sectors.
By results of the second round of entrance examinations in magistracy of 8.313 bachelors have acquired the right for the choice of specialty. It is possible to study information on the number of the bachelors allowed to the choice of the plan of reception and specialties according to 70 programs of inclusion in magistracy on the official site of the State examination center.