Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Zeynal Əkpərov BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) Bitki Genetik Ehtiyatları və Toxumçuluq, Bitki Məhsulları və Mühafizəsi Bölməsinin mütəxəssisi Vilson Huqo ilə görüşüb.
Görüşdə iki qurum arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.
FAO-nun eksperti Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun fəaliyyət istiqamətləri və Milli Genbankda toxumların saxlanma texnologiyası barədə məlumatlarla tanış olub.
Qeyd edək ki, qonaq ölkəmizə Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi ilə FAO-nun birgə həyata keçirdiyi “Azərbaycanda toxum sektorunun inkişafına dəstək” texniki yardım layihəsi çərçivəsində səfər etmişdir.

Institute of Genetic Resources held a meeting with FAO’s expert
Director of the Institute of Genetic Resources, corresponding member of ANAS Zeynal Akparov met with expert of UN Food and Agriculture Organization, Department of Plant Genetic Resources and Seed-growing, Protection – Wilson Hugo.
The meeting has discussed the opportunities of cooperation enhancing between two organizations.
FAO’s expert got familiar with activities of the institute and storage technologies of seeds at the National Gene bank.
Note that, the guest visited to our country within the technical assist project “ Support to the development of the seed industry in Azerbaijan” jointly implemented by Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan and FAO.