Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
“Doktorantlara, ali təhsil, orta ixtisas və ilk peşə-ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələrinə və şagirdlərinə verilən təqaüdlərin artırılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2013-cü il 30 avqust tarixli 3108 nömrəli Sərəncamında dəyişikliklər edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 oktyabr tarixli 338-VQD nömrəli Qanununun tətbiqi məqsədi ilə qərara alıram:
“Doktorantlara, ali təhsil, orta ixtisas və ilk peşə-ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələrinə və şagirdlərinə verilən təqaüdlərin artırılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2013-cü il 30 avqust tarixli 3108 nömrəli Sərəncamında (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2013, № 8, maddə 988; 2015, № 11, maddə 1339; 2016, № 1, maddə 134) aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
1. Adında “artırılması” sözündən sonra “, həmçinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsi üzrə tələbələrinə təqaüdlərin verilməsi” sözləri əlavə edilsin.
2. 1-ci hissədə “artırılaraq” sözündən sonra “, həmçinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsi üzrə tələbələrinə təqaüdlər” sözləri əlavə edilsin.
3. 1.2-ci bənddə “müəssisələrində” sözündən sonra“ və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında” sözləri əlavə edilsin.
4. 1-1-ci və 2-ci hissələrdə “müəssisələrində” sözündən sonra “, həmçinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsində” sözləri əlavə edilsin.

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики
Распоряжение Президента Азербайджанской Республики о внесении изменений в Распоряжение Президента Азербайджанской Республики «О повышении стипендий докторантов, учащихся и студентов высших, средних специальных учебных заведений и учебных заведений начального специального профобразования» от 30 августа 2013 года номер 3108
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, с целью применения Закона Азербайджанской Республики «О внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «Об образовании» от 14 октября 2016 года №338-VQD, постановляю:
Внести следующие изменения в Распоряжение Президента Азербайджанской Республики «О повышении стипендий докторантов, учащихся и студентов высших, средних специальных учебных заведений и учебных заведений начального специального профобразования» от 30 августа 2013 года номер 3108 (Сборник законодательных актов Азербайджанской Республики, 2013, № 8, статья 988; 2015, № 11, статья 1339; 2016, № 1, статья 134):
1. В названии после слова «повышение» дополнить слова «также предоставление стипендий студентам, обучающимся в магистратуре Национальной академии наук Азербайджана».
2. В 1 части после слова «повышаясь» дополнить слова «также стипендии для студентов, обучающихся в магистратуре Национальной академии наук Азербайджана».
3. В пункте 1.2 после слова «в учреждениях» дополнить слова «и в Национальной академии наук Азербайджана».
4. В 1-1 и 2 частях после слова « в учреждениях» дополнить слова «также на ступени магистратуры Национальной академии наук Азербайджана».