AMEA-nın Yer Elmləri, Biologiya və Tibb Elmləri Bölmələri üzrə 2016-ci ildə doktoranturaya qəbulun nəticələri müzakirə edilib
Aprelin 18-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Akif Əlizadə AMEA-nın Yer Elmləri, Biologiya və Tibb Elmləri Bölmələrinin doktorantları ilə görüşüb. Tədbirdə bu elmi bölmələr üzrə 2016-cı ildə fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbulun nəticələri müzakirə edilib.
Akademik Akif Əlizadə hər bir doktorantın dissertasiya mövzusu ilə tanış olub.
Görüşdə dissertasiya mövzuları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, elmi sahələrin perspektiv inkişafı üçün prioritet mövzulara üstünlük verilməsi tövsiyə olunub.

Обсудились результаты приема в докторантуру на 2016-ый год Отделения наук о Земле, Биологических и Медицинских Наук НАНА
18 апреля президент Национальной Академии Наук Азербайджана, академик АкифАлизаде встретился с докторантами Отделений наук о Земле, Биологических и Медицинских Наук. На мероприятии обсуждались результаты приема в докторантуру на 2016-ый год для подготовки доктора наук и доктора философских наук. Академик АкифАлизаде ознакомился темой диссертации каждого докторанта. На встречи состоялся обмен мнениями вокруг каждой темы диссертации, были даны рекомендации отдавать предпочтение темамдля перспективного развития приоритетных сфернауки.