Magistraturaya qəbul imtahanının birinci mərhələsinin nəticələri açıqlanıb
Dövlət İmtahan Mərkəzi ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarına aprelin 9-da keçirilən qəbul imtahanının birinci mərhələsinin nəticələrini elan edib.
Bakalavrlar mərkəzin İnternet saytında imtahanın nəticələri və cavab kartının qrafik təsviri ilə tanış ola bilərlər. Ərizəsini təsdiqlədən 13 min 81 bakalavrdan 109-u imtahana gəlməyib. İmtahanda ən yüksək nəticə 99 bal olub.
Qeyd edək ki, magistraturaya qəbul imtahanının növbəti mərhələsi iyunun 4-də keçiriləcək və bakalavrların ixtisas fənləri üzrə bilikləri yoxlanılacaq.

Announced results of the first stage of entrance exams to master's degree
It was announced the results of the first stage of entrance exams to masters’ degree of the higher education institutions of State Examination Center and Azerbaijan National Academy of Sciences’ master's degree which held on April 9.
Bachelors can get familiar with exam results and the description of the graphics card on the webcite of the Center. 109 individuals from 13 thousand 81 bachelors, who confirmed their application, did not attend the exam. The highest result was 99 points.
Note that the next entrance exam to be held on June 4 and bachelors’ specialty knowledge will be tested.