"Azərbaycanda zoologiyanın tarixinə dair oçerklər (1902-1980)" kitabı çapdan çıxıb
AMEA Elm Tarixi İnstitutunun əməkdaşı Aida Zeynalovanın “Azərbaycanda zoologiyanın tarixinə dair oçerklər (1902-1980)” kitabı çapdan çıxıb.
"Elm və təhsil" nəşriyyatı tərəfindən rus dilində çap olunan kitabın redaktoru institutun direktoru, tarix üzrə elmlər doktoru Məryəm Seyidbəyli, elmi məsləhətçisi isə bu müəssisənin elmi işlər üzrə direktor müavini, ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Səbinə Nemətzadədir.
Nəşrdə 1902-ci ildən bu sahədə aparılan tədqiqatlar, eləcə də Azərbaycan SSRİ EA-nın Zoologiya İnstitutunda elmi məktəbin yaranması, həmçinin 10 görkəmli zooloq alimin tərcümeyi-halı yer alıb.

Вышла в свет книга «Очерки об истории зоологии в Азербайджане (1902-1980)»
Издана книга научного сотрудника Института истории науки НАНА Аиды Зейналовой «Очерки об истории зоологии в Азербайджане (1902-1980)».
Редактором книги, увидевшей свет на русском в издательстве «Наука и образование», является директор института, д.и.н. Марьям Сеидбейли, а научным консультантом - заместитель директора по научной работе данного учреждения, доктор философии по богословию Сабина Нейматзаде.
В издании содержится информация об исследованиях, проводимых в области зоологии с 1902 года, создании научной школы в Институте зоологии АН Азербайджанской СССР, а также биография 10 выдающихся ученых-зоологов.