Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası “Magistr-2017” müsabiqəsini elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidentinin 23 yanvar 2017-ci il tarixli sərəncamına əsasən “Magistr-2017” müsabiqəsi elan olunur. Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd AMEA-da magistratura təhsilini daha da təkmilləşdirmək, magistrantların elmi nailiyyətlərinin və yaradıcılıq potensialının artırılmasına dəstək vermək, təhsildə, elmdə yüksək nəticələr göstərən, intellekti və bacarığı ilə fərqlənən istedadlı gəncləri həvəsləndirməkdir.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün magistrantlar Ərizə formasını müəyyən olunmuş qaydada doldurub (ərizələr müvafiq institutun təhsil şöbəsinin rəhbəri və elmi katibi tərəfindən təsdiq olunmalıdır) təhsil aldığı institutun direktorunun müşayiət məktubu ilə birlikdə 2017-ci il aprelin 15-dək AMEA Elm və Təhsil İdarəsinin Magistratura Şöbəsinə təqdim etməlidirlər.
Diqqət! İştirakçı ərizələri 12 ölçülü Arial şrifti ilə, 1 intervalla doldurulmalıdır. Uyğun məlumat olmadığı təqdirdə müvafiq bölmə boş saxlanılır. Ərizələr elektron (yaddaş diskində) formada və kağız üzərində təqdim olunmalıdır.
Ünvan: AZ1143, Bakı ş., H.Cavid pr., 31, Akademiya şəhərciyi;
Tel.: (+994 12) 537 23 97;
E-mail: eti@science.az (elektron məktubda mövzu yerində “Magistr-2017 müsabiqəsi üçün” qeyd olunmalıdır).

"Magistrate 2017" competition to be held in ANAS
In accordance with the Decree of ANAS President, Academician Akif Alizadeh dated January 23, 2017, ANAS will organize a competition "Magistrate of 2017".
Magistrate who willing to attend the competition should fulfill Application Form in a relevant form (applications must be approved by scientific secretary or head of the education department of the certain institute), and submit to the Magistrate Department of Science and Education Office of ANAS joint with the letter by institute's director until April 15, 2017.
Attention! Participant applications should be fulfilled with Arial font size 12, spacing 1. In the absence of proper information the relevant sections are left blank. Applications should be submitted in e-form (memory disk) or on paper.
Address: AZ1143, Baku city, H. Javid ave., 31, Academy Campus;
Contacts: (+994 12) 537 23 97;
E-mail: eti@science.az (in the e-mail subject should be noted “for the competition Magistrate-2017”).