AMEA-nın Direktorlar Şurasının növbəti iclası keçiriləcək
Oktyabrın 12-də saat 15:00-da Akademiyanın Əsas binasında AMEA-nın Elmi Müəssisələrinin Direktorları Şurasının iclası keçiriləcək.
İclasda AMEA-nın prezidenti, vitse-prezidentləri, AMEA-nın akademik-katibi, elmi bölmələrin akademik-katibləri, elmi müəssisələrin direktorları və Rəyasət Heyətinin məsul işçiləri iştirak edəcəklər.
İclasın gündəliyinə AMEA-nın elmi müəssisələrinin illik hesabatları, AMEA-nın magistraturasına qəbul planı, II Elm Festivalının keçirilməsi, Təcrübə-Sənaye Zavodunda görülmüş işlər, Akademiya əməkdaşlarının uzunmüddətli xarici ezamiyyətləri və SABAH qruplarında təhsil alan tələbələrin AMEA-nın elmi müəssisələrində təcrübə keçməsi kimi məsələlər daxildir.

Состоится очередное заседание Совета директоров НАНА
12 октября в 15:00 в Главном здании НАНА состоится заседание Совета директоров научных учреждений НАНА.
На заседании примут участие президент, вице-президенты НАНА, академик-секретарь НАНА, академики-секретари научных отделений, директора научных учреждений, ответственные сотрудники Президиума НАНА.
В повестку заседания войдут годовые отчеты научных учреждений НАНА, план приема в магистратуру, проведение II Фестиваля науки, работа, проделанная в Опытно-промышленном заводе, долгосрочные командировки сотрудников НАНА за границу, стажировка студентов групп «САБАХ» в НАНА.