AMEA Zoologiya İnstitutunun direktoru E.Yusifovun həmmüəllifliyi ilə “Konfliktologiya” dərsliyi nəşr edilib
Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin Heydər Əliyev adına Akademiyası tərəfindən AMEA Zoologiya İnstitutunun direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elman Yusifov və DTX-nin Heydər Əliyev adına Akademiyasının “İctimai-siyasi fənlər” kafedrasının rəisi, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Müşviq Ramazanovun “Konfliktologiya” adlı dərsliyi nəşr olunub.
Dərslikdə konfliktologiyanın müstəqil elm kimi təkamülü, əsas konflikt  nəzəriyyələri, konfliktlərin müasir tədqiqat metodları, konfliktlərin strukturu, dinamikası və funksiyaları kimi məsələlər öz əksini tapıb.
Dərslikdə eyni zamanda Azərbaycanın ictimai və elmi fikir tarixində konflikt problemləri tarixi kontekstdə araşdırılmış, konfliktologiyanın metodoloji prinsipləri, onların qabaqlanması və idarə edilməsi məsələləri açıqlanıb.
Dərslik DTX-nin Heydər Əliyev adına Akademiyasının kursant və dinləyiciləri, həmçinin, konfliktologiya kursunu öyrənən digər universitetlərin tələbə və müəllimləri, eləcə də bu sahədə çalışan elmi işçilər və mütəxəssislər üçün nəzərdə tutulub.

A manual "Conflictology" was published with the co-authorship of E.Yusifov, the director of the Institute of Zoology of ANAS
A manual “Conflictology” was published by the Academy named after Haydar Aliyev of the State Security Service of the Republic of Azerbaijan under the co-authorship of the director of the Institute of Zoology of ANAS, PhD in physics Elman Yusifov and Head of the Department of Social and Political Sciences of the Academy named after Haydar Aliyev of the SSS, docent Mushvig Ramazanov.
The manual covers the issues such as the evolution of conflict like an independent science, major conflict theories, and contemporary research methods of conflicts, structure, dynamics and functions of conflicts.
Therefore, the problems of conflict in the history of Azerbaijan's social and scientific thought were investigated in the historical context, methodological principles of conflict management, their priorities and management were clerified.
The textbook is intended for students and teachers of the Academy named after Haydar Aliyev, as well as from other universities studying the course of conflict, as well as scientific workers and professionals of this field.
E.Yusifov has been teaching at this prestigious educational institution for 11 years on different disciplines.