Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransı
30 aprel 2016-cı il tarixində Qafqaz Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunmuş “Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfrans”-ı keçirilmişdir.
Konfrans 5 seksiya olmaqla 20 fərqli ana istiqamət üzrə öz işini davam etmişdir.
Konfransda AMEA Zoologiya İnstitutunun gənc əməkdaşları b.ü.f.d.Səbinə Bünyatova, doktorantTürkan Qurbanova, elmi işçilər Könül Tağıyeva, Könül Tapdıqova, Gülbəniz Qasımova, kiçik elmi işçilər Günay Qasımova və Şəfa Xasayeva tədqiqat mövzuları üzrə məruzələr etmişdilər. Konfransın sonunda iştirakçılara sertifikat təqdim edilmişdir.

“Young Researchers’ IV International Scientific Conference” dedicated to the 93rd anniversary of birth of the nationwide leader Haydar Aliyev was held in Caucasus University on April 30, 2016.
The conference has continued its work on 5 sections in 20 different main directions. At the conference, young members of the Institute of Zoology, ANAS PhD in Biology Sabina Bunyatova, the doctorate Turkan Gurbanova, scientific workers Konul Taghiyeva, Konul Tapdigova, Gulbaniz Gasimova, junior scientific workers Gunay Gasimova and Shafa Khasayeva made a report on their research themes. At the end of the conference, participants were given certificates.