Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransı
30 aprel 2016-cı il tarixində Qafqaz Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunmuş “Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfrans”-ı keçirilmişdir.
Konfrans 5 seksiya olmaqla 20 fərqli ana istiqamət üzrə öz işini davam etmişdir.
Konfransda AMEA Zoologiya İnstitutunun gənc əməkdaşları b.ü.f.d.Səbinə Bünyatova, doktorantTürkan Qurbanova, elmi işçilər Könül Tağıyeva, Könül Tapdıqova, Gülbəniz Qasımova, kiçik elmi işçilər Günay Qasımova və Şəfa Xasayeva tədqiqat mövzuları üzrə məruzələr etmişdilər. Konfransın sonunda iştirakçılara sertifikat təqdim edilmişdir.

IV международная научная конференция молодых исследователей
30 апреля 2016 года в университете Кавказ состоялась «IVМеждународная Научная Конференция молодых исследователей» посвященная 93-х летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Конференция состояла из 5-и секций и продолжила работу в 20-и разных направлениях.
На конференции выступили с докладом по своей теме молодые сотрудники института Зоологии НАНА: доктор философии по биологии Сабина Буниятова, докторант Тюркан Курбанова, научные сотрудники Кёнуль Тагиева, Кёнуль Тапдыгова, Гюльбениз Касумова и младшие научные сотрудники Гюнай Касумова, Шафа Хасаева. В заключение участникам были вручены сертификаты.