III Azərbaycan Elm Festivalı keçiriləcək
Festival AMEA-nın təşəbbüsü, UNESCO-nun himayəsi, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, AR Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu, AR Prezidenti yanında Bilik Fondu, Təhsil Nazirliyi, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Moskva Dövlət Universiteti və ABŞ-ın ölkəmizdəki səfirliyinin təşkilati dəstəyi ilə baş tutacaq.
Elm festivalı çərçivəsində Bakı, Naxçıvan, Şəki, Mingəçevir, Gəncə, Lənkəran və Quba şəhərlərində bir sıra tədbirlər keçiriləcək.
Hər iki ildən bir təşkil olunan festivalın keçirilməsində məqsəd yeni elmi texnologiya və innovasiyaların təqdim olunması, elmi bilik və yeniliklərin populyarlaşdırılması, gənc nəsildə elmə marağın formalaşdırılmasıdır. Elmi festival çərçivəsində gənc alimlərin elmin müxtəlif sahələri üzrə çıxışları, həmçinin yaradıcılıq emalatxanaları və interaktiv sərgilərlə tanışlıq, müsabiqələr, yeni elmi nailiyyətləri özündə əks etdirən məruzələr, cəlbedici elmi şoular, akademiyanın müəssisə və təşkilatlarına aid elmi-populyar filmlərin nümayişi nəzərdə tutulur.

3rd Azerbaijan scientific festival to be held
The festival will be held by the initiative of ANAS, the sponsorship of the United Nations, the organizational support of the Baku City Executive Power, the Foundation for the Development of Science under the President of the Republic of Azerbaijan, the Knowledge Foundation Republic of Azerbaijan, the Ministries of Education, Transport, Communications and High Technologies, Moscow State University and the US Embassy in our country.
Within the framework of the scientific festival a number of events will be held in Baku, Nakhchivan, Sheki, Mingachevir, Ganja, Lankoran and Guba.
Propagation of modern knowledge, increasing interest in conducting research work by attracting young people to scientific work are the main goals of the festival, which takes place every 2 years. Within the framework of the event are planned speeches of young scientists in various scientific areas, acquaintance with interactive exhibitions, contests, reports reflecting new scientific achievements, scientific shows, presentation of popular science films related to institutions and organizations of ANAS.