AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkında rezidentlərlə görüş keçirilib
Akademiyanın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyev AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) rezidentləri ilə görüş keçirib.
AMEA-nın İşlər İdarəsinin müdiri, siyasi elmlər doktoru Fətəli Abdullayevin də iştirak etdiyi görüşdə YT Parkın rezidenti "DN TECHNOLOGIES" MMC-nin rəhbəri Ceyhun Nabadov qonaqlara rəhbərlik etdiyi şirkət barədə məlumat verib. Bildirib ki, əsas fəaliyyət istiqaməti 3D modelləmə, simulyator və robot texnologiyaları olan şirkət proqram təminatları və texnoloji yönümlü məhsulların istehsalı və satışını həyata keçirir. Müəssisə, həmçinin lisenziya əsasında məhsulların digər təşkilatların istifadəsinə verilməsi ilə məşğuldur.
C.Nabadov təməli 2012-ci ildə qoyulan "DN TECHNOLOGIES" MMC-in hazırda böyük layihələrin icrasını həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, AMEA YT Parkın rezidenti olan şirkət gələcək məhsulların konsepti və prototipin hazırlanması üzərində iş aparır.
Daha sonra qonaqlar AMEA YT Parkın mülkü təyinatlı radio ekoloji monitorinq sisteminə və pilotsuz uçan aparatların istehsal sahələrinə baş çəkərək, Texnoparkın ərazisində fəaliyyət göstərən rezidentlərə yaradılan şərait barədə məlumat alıblar.
Sonda akademik İ.Quliyev rezidentlərə öz tövsiyələrini verib, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Held a meeting with residents at ANAS High Tech Park
Academician Ibrahim Guliyev, Vice-President of the Academy, met with the residents of the ANAS High Tech Park.
Head of the Office of Administration of ANAS, Doctor of Political Sciences Fatali Abdullayev also attended the event. Head of HT Park "DN TECHNOLOGIES" LLC Jeyhun Nabadov informed the guests about the company. He said that the main direction of activity the company with 3D modeling, simulator and robot technology carries out production and sale of software products and technologically-oriented products. It also deals with granting licenses based on the use of other products.
N.Nabadov noted that “DN TECHNOLOGIES LLC”, which was founded in 2012, is currently implementing major projects. He said that the company, which is a resident of ANAS HT Park, is working on preparation of future products and prototype.
Then the guests were informed about the conditions created for residents of the Technopark, visiting the radio-ecological monitoring system of ANAS HT Park and production areas of unmanned aerial vehicles.
At the end of the meeting, academician I.Guliyev gave the residents their recommendations and wished them success in their activities.