AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkında rezidentlərlə görüş keçirilib
Akademiyanın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyev AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) rezidentləri ilə görüş keçirib.
AMEA-nın İşlər İdarəsinin müdiri, siyasi elmlər doktoru Fətəli Abdullayevin də iştirak etdiyi görüşdə YT Parkın rezidenti "DN TECHNOLOGIES" MMC-nin rəhbəri Ceyhun Nabadov qonaqlara rəhbərlik etdiyi şirkət barədə məlumat verib. Bildirib ki, əsas fəaliyyət istiqaməti 3D modelləmə, simulyator və robot texnologiyaları olan şirkət proqram təminatları və texnoloji yönümlü məhsulların istehsalı və satışını həyata keçirir. Müəssisə, həmçinin lisenziya əsasında məhsulların digər təşkilatların istifadəsinə verilməsi ilə məşğuldur.
C.Nabadov təməli 2012-ci ildə qoyulan "DN TECHNOLOGIES" MMC-in hazırda böyük layihələrin icrasını həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, AMEA YT Parkın rezidenti olan şirkət gələcək məhsulların konsepti və prototipin hazırlanması üzərində iş aparır.
Daha sonra qonaqlar AMEA YT Parkın mülkü təyinatlı radio ekoloji monitorinq sisteminə və pilotsuz uçan aparatların istehsal sahələrinə baş çəkərək, Texnoparkın ərazisində fəaliyyət göstərən rezidentlərə yaradılan şərait barədə məlumat alıblar.
Sonda akademik İ.Quliyev rezidentlərə öz tövsiyələrini verib, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

В Парке высоких технологий НАНА состоялась встреча с резидентами
Состоялась встреча вице-президента академии, академика Ибрагима Гулиева с резидентами Парка высоких технологий (ПВТ) НАНА.
На встрече, в которой принимал участие и начальник Управления деламиНАНА, доктор политических наук Фатали Абдуллаев, руководитель резидента ПВТ - ООО "DN TECHNOLOGIES" Джейхун Набадовпроинформировал гостей о возглавляемой им организации. Отмечалось, что компания, основными направлениями деятельности которой являются 3D-моделирование, симуляционные и роботные технологии, осуществляет производство и продажу программных обеспечений и технологических продуктов. Учреждение также занимается предоставлением права другим организациям на использование продуктов на основе лицензий.
Дж.Набадов довел до внимания, что в настоящее время основанная в 2012 году ООО "DN TECHNOLOGIES" реализует крупные проекты. Сообщалось, что компания, которая является резидентом ПВТ НАНА, работает над подготовкой концепции и прототипов будущих продуктов.
Затем гости ознакомились с системой радиоэкологического мониторинга, производственными участками беспилотных летательных аппаратов, а также с условиями, созданными для резидентов технопарка.
В заключение встречи академик И.Гулиев дал резидентам свои рекомендации и пожелал им успехов в деятельности.