AMEA prezidenti “Alimlər şəhərciyi”ndə aparılan inşaat işlərinin gedişi ilə tanış olub
İyulun 3-də AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə Abşeron rayonunun Saray qəsəbəsində inşa edilən “Alimlər şəhərciyi” yaşayış kompleksində olub.
İşlər idarəsinin müdiri, siyasi elmlər doktoru Fətəli Abdullayev AMEA rəhbərinə ərazidə bu günə kimi görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib. Kompleksdə aparılan inşaat işlərinin gedişi ilə maraqlanan akademik A.Əlizadə müvafiq tapşırıqlar verib.
Qeyd edək ki, elm və təhsil işçilərinin yaşayış sahələrinə olan ehtiyacını ödəmək, onların mənzil-məişət şəraitini yaxşılaşdırmaq məqsədi ilə salınan “Alimlər şəhərciyi” yaşayış kompleksində infrastruktur ən müasir tələblər səviyyəsində qurulmaqdadır.
“Smart City – Ağıllı Şəhər” tikinti-inşaat prinsiplərinə riayət olunacaq 1, 2 və 3 otaqlı mənzillərdən ibarət binalarda memarlıq inşaat sektorunda mövcud olan ən son texnoloji yeniliklər tətbiq ediləcək.

President of ANAS got acquainted with the course of construction works in the "Scientists' tawn"
President of ANAS, academician Akif Alizadeh visited "Scientists town" residential complex in Saray settlement of Absheron district.
Head of the Office of Administration of ANAS, Doctor in Political Science Fatali Abdullayev informed about the work. The President of ANAS, interested in the construction works in the complex, gave relevant instructions.
It should be noted that the infrastructure in the "Scientists tawn" residential complex is being built on the most up-to-date requirements for science and education staff to meet their living needs and to improve their living conditions.
Buildings consisting of 1, 2 and 3 rooms will be applied to the latest technological innovations in the architectural construction industry, which will comply with the construction principles of "Smart City".